Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Bloomberg: Danske Eesti filiaali kaudu võidi pesta seitse miljardit eurot

Danske Banki Eesti filiaali kaudu võidi pesta koguni seitse miljardit eurot, mida on enam kui kaks korda rohkem kui esialgu arvati ning mis teeb sellest ühe suurima teadaoleva rahapesu juhtumi Euroopas, kirjutab Bloomberg.

Bloomberg märkis, et kolmapäeval Taani ärilehe Berlinske kajastatud summa moodustab umbes kolmandiku Danske turuväärtusest ja pea kolm protsenti Taani sisemajanduse koguproduktist (SKP). Eesti SKP-st moodustab see summa samuti peaaegu kolmandiku.

Danske vastavuse juht Anders Meinert Jorgensen ütles uut süüdistust kommenteerides, et "praegu on liiga vara, et tõmmata mingeid järeldusi Eestis toimunud rahapesu ulatuse kohta".

"See on põhjus, miks me ei ole ise arve avaldanud või kommenteerinud spekulatsioone võimaliku summa kohta. Oleme siiski korduvalt öelnud, et rahapesu ulatus on mõneti suurem kui varem arvati," ütles ta.

Möödunud aasta septembris teatas Danske Bank, et on laiendanud oma Eesti filiaali klientide ja ülekannete uurimist vahemikus 2007 kuni 2015. Uurimist määrati juhtima Taani luureagentuuri endine juht Jens Madsen.

Oktoobris võttis Pariisi esimese astme kohus uurimise alla võimaliku rahapesu juhtumi Danske Banki Eesti filiaalis vahemikus 2008 kuni 2011. Taani ärilehe Berlingske andmeil on Prantsuse uurimine seotud Vene advokaadi Sergei Magnitski juhtumiga.

Danske Bank teatas aprilli lõpus, et lõpetab lähitulevikus Balti riikides era- ja äriklientide teenindamisest, edaspidi keskendub Baltikumis vaid Põhjamaade klientide tütarettevõtete ja rahvusvaheliste korporatsioonide teenindamisele.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: