Taani tahab Danskelt rahapesutulu ära võtta

Danske Bank.
Danske Bank. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Taani majandusministri Rasmus Jarlovi sõnul on vaja selgeks teha kui palju Danske Bank Eestis toimunud rahapesu kaudu kasumit teenis ning siis see tulu konfiskeerida, kirjutab Bloomberg.

"On väga tähtis teada saada, kui suurt kasumit rahapesult teeniti," vahendas Bloomberg Jarlovi sõnu ajalehele Jyllands-Posten. "Ilmselgelt pole see rahuldav olukord, kui teeniti üüratuid summasid rahapesult ja see raha on endiselt Danske Bankis. See käib minu ja kõigi teiste õiglustunde vastu."

Jarlovi sõnul alustab Taani finantsjärelevalve Danske rahapesuga seoses uut uurimist, seda pärast teisipäevast paljastust, et Danske Eesti filiaali kaudu võidi pesta 7 miljardit eurot, ehk kaks korda enam kui esialgu kahtlustati.

Möödunud aasta septembris teatas Danske Bank, et on laiendanud oma Eesti filiaali klientide ja ülekannete uurimist aastatele 2007 kuni 2015. Uurimist määrati juhtima Taani luureagentuuri endine juht Jens Madsen.

Oktoobris võttis Pariisi esimese astme kohus uurimise alla võimaliku rahapesu juhtumi Danske Banki Eesti filiaalis vahemikus 2008 kuni 2011. Taani ärilehe Berlingske andmeil on Prantsuse uurimine seotud Vene advokaadi Sergei Magnitski juhtumiga.

Danske Bank teatas aprilli lõpus, et lõpetab lähitulevikus Balti riikides era- ja äriklientide teenindamisest, edaspidi keskendub Baltikumis vaid Põhjamaade klientide tütarettevõtete ja rahvusvaheliste korporatsioonide teenindamisele.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: