Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ajaloomuuseumi direktoriks saab Peeter Mauer

Kultuuriministeeriumi komisjoni otsusel saab Eesti Ajaloomuuseumi uueks direktoriks Peeter Mauer.

Mauer peab uues ametis oluliseks panustamist nii sisusse kui ka majandustegevusse ning sujuvat Ajaloomuuseumi ning Teatri- ja Muusikamuuseumi ühendamist uueks sihtasutuseks, teatas kultuuriministeerium.

Mauer on õppinud Tartu Ülikoolis füüsikat ning varem kunstiajalugu ja käsitööd Tallinna Ülikoolis. Tal on töökogemus Eesti Arhitektuurimuuseumist, on olnud Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik ning juhtinud ehitustöid Eesti Rahva Muuseumis (ERM). Enne uude ametisse asumist on Mauer olnud Riigi Kinnisvara AS-i arendusprojektide juhtimise osakonna juhataja.

"Väga tähtis on inimestele pakkuda kvaliteetset muuseumikülastuse kogemust. Selleks tuleb tagada muuseumis töötavatele inimestele võimalused ja motivatsioon," loetles Mauer oma eesmärke. "Direktorina on minu lähim tõsine ülesanne Eesti Ajaloomuuseumi ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ühendamisel sihtasutuse loomine ja selle tegevuse sujuv käivitamine," lisas ta.

Peeter Mauer alustab ajaloomuuseumi direktorina tööd 20 . augustist kaheks aastaks või kuni riigiasutuse Eesti Ajaloomuuseum reorganiseerimiseni.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: