Galerii: Tallinnas Pärnu maanteel kaevati välja rootsiaegne garnisonikalmistu

Tallinnas Pärnu maanteel tuli arheoloogiliste kaevamiste käigus välja rootsiaegne 17. sajandist ja 18. sajandi algusest pärit kalmistu, mis kuulus ilmselt kohalikule garnisonile.

Väljakaevamiste ühe juhi, arheoloogi Martin Malve sõnul on praeguseks avastatud 70 hauda ja välja puhastatud 45 luustikku, kirjutab Delfi.

Esialgu arvasid arheoloogid, et tegemist võib olla sealsamas kõrval asunud Tallinna võllamäe kalmistuga, ent kuna enamik maetuist on mehed ning paljudest haudadest on leitud Rootsi sõdurite sinelinööpe ja tolleaegseid Rootsi ööre, on ilmselt siiski tegemist garnisonikalmistuga.

Enamik surnuist on maetud kirstudes ja vägivaldse surma tundemärke surnute kehadel pole. Seevastu on leitud mitmeid ühishaudasid, üks isegi viie maetuga. Malve sõnul võib see viidata garnisonis aset leidnud haiguspuhangutele.

Kirjalikke andmeid ei kalmistu ega garnisoni kohta praegu teada pole. Malve sõnul võetakse sellekohane analüüs ette pärast väljakaevamiste lõppu.

Kalmistu tuli välja Pärnu maante number 59b krundilt endise staadioni alt. Väljakaevamised võeti ette Tallinna Kaunite Kunstide Kooli ehitamise ettevalmistustööde raames.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: