Kiiev protestis Ungari juhtkonna Ukraina-vaenulike avalduste peale

Ukraina välisministeeriumi hoone.
Ukraina välisministeeriumi hoone. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ukraina välisministeerium avaldas Ungari ajutisele asjurile László Pappile protesti seoses Budapesti ametikandjate ebasõbralike sammudega Kiievi suhtes ja märkis vajadust lõpetada tegevus, mis kahjustab kahepoolseid suhteid.

"Hoolimata Ukraina asjalikust lähenemisest vaidlusaluste küsimuste lahendamisele, osutavad Ungari viimase aja sammud, et koostööle eelistatakse vastandumist ja sekkutakse otseselt Ukraina siseasjadesse," seisis neljapäeval avalikustatud välisministeeriumi kommentaaris.

Ukraina välisametkond selgitas, et muu hulgas tõdetakse Ungari peaministri Viktor Orbáni Ukraina Euroopa Liidu ja NATO-ga liitumise püüdlusi puudutavate viimase aja avalduste vastuvõetamatust, need lahknevad oluliselt EL poliitikast ja "kajastavad suurel määral agressorriigi lähenemist". ("Agressorriigiks" on Ukraina viimastel aastatel oma teadaannetes nimetanud Venemaad - Toim.)

"Ungari diplomaadile anti samuti üle noot nõudmisega esitada ametlikud selgitused seoses Ungari valitsuse otsusega luua Taga-Karpaatia arendamise ja Karpaatide basseini lasteaedade arendusprogrammi volitatud ministri ametikoht, sest ministri volituste hulka arvati ka osa Ukraina ala," seisis kommentaaris.

Teate kohaselt kutsuti Papp Ukraina välisministeeriumisse 31. juulil.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: