Ungari asus meediakampaaniaga Sorosit ja Junckerit ründama

Väljavõte Sorosi ja Junckeri vastasest kampaaniast Ungaris.
Väljavõte Sorosi ja Junckeri vastasest kampaaniast Ungaris. Autor/allikas: Ungari valitsuse Facebooki konto

Ungari käivitas teisipäeval immigratsioonivastase kampaania, milles süüdistatakse Ungari-Ameerika ärimeest ja filantroopi George Sorosit ning Euroopa Komisjoni presidenti Jean-Claude Junckerit illegaalse migratsiooni toetamises.

Ungari valitsuse Facebooki-lehe andmetel on maksumaksjate raha eest läbi viidava kampaaniaga seoses kavas üles panna Sorosi ja Junckeri plakatid tekstiga "Ka teil on õigus teada, milleks Brüssel valmistub".

"Nad tahavad viia sisse kohustusliku ümberasumiskvoodi; nõrgestada liikmesriikide õigust piirikaitsele; lihtsustada immigratsiooni migrandiviisaga," jätkub tekstis.

Peaminister Viktor Orbáni parempoolne valitsus on Euroopa Liiduga sageli rände küsimuses vastuollu sattunud ning ka varem korduvalt samalaadseid kampaaniaid läbi viinud. "Peatame Brüsseli" ja "Ärme laseme Sorosil viimasena naerda", on need rahvast üles kutsunud.

Orbán on viimastel aastatel asunud Ungaris sündinud 88-aastase investori ja filantroobi vastu sõtta, tituleerides oma kunagist liitlast "rahvavaenlaseks" ja süüdlaseks kontrollimatus immigratsioonis. Sorosi vastu on kasutatud ka antisemiitlikke kujundeid, mida valitsus aga omaks ei võta.

Viimastel kuudel on kujunenud uueks sihtmärgiks Hollandi Euroopa Parlamendi liige Judith Sargentini, kes koostas Ungarit kritiseeriva raporti, mis on aluseks EL-i õiguslikele sammudele Budapesti vastu, ja ka EK asepresident Frans Timmermans.

"Brüssel tahab jätkuvalt toetada illegaalset immigratsiooni," ütles Ungari valitsuse pressiesindaja Zoltán Kovács teisipäeval Budapestis ajakirjanikele.

"Ungarlased peavad seda teadma, sellepärast me infokampaania käivitasime," lisas ta, eitades selle seost peatsete europarlamendi valimistega.

EK pressiesindaja Margaritis Schinas ütles, et Ungari kampaania tugineb "võltsuudistele". "Mingit vandenõu ei ole, ungarlased väärivad fakte, mitte väljamõeldist."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: