Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA: kutsume Ungarit üles mitte takistama NATO-Ukraina koostööd

NATO õppus Ukrainas Lvivi lähistel 2018. aasta septembris.
NATO õppus Ukrainas Lvivi lähistel 2018. aasta septembris. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA esindaja NATO juures Kay Bailey Hutchison kordas Brüsselis üleskutset Ungarile lõpetada NATO-Ukraina koostöö takistamine, edastas raadiojaama Ameerika Hääl Ukraina toimetus.

"Me jätkame üleskutseid Ungarile mitte kasutada kahepoolseid lahkarvamusi NATO Ukraina aitamise lubadustele täitmise takistamiseks," ütles Ühendriikide saadik.

USA esindajad märkisid varem, et Ungari ei tohi kuritarvitada oma NATO-liikmesust teiste riikidega vaidluste lahendamiseks.

Hutchinson rõhutas samuti, et "Ukraina jaoks, kes kannatab oma alal Venemaa agressiooni käes, on tähtis, et me aitaksime teda igal võimalikul viisil, et tõkestada Venemaa pealetung".

Lisaks avaldas saadik lootust, et "Ungari lahendab oma lahkarvamused haridusseaduse osas Ukrainaga eraldi ja liitub siis meiega NATO-s, et aidata Ukrainal igal viisil säilitada oma suveräänne ala ja muuta sealne demokraatia püsikindlaks".

Ungari on Ukraina väidetavalt vähemusi diskrimineeriva haridusseaduse tõttu tänavu mitu korda blokeerinud NATO-Ukraina komisjoni istungeid.

Allikas: Ukrainasse jõudis partii USA surmavat relvastust

USA saatis Ukrainasse suure partii surmavaid relvi ja moona, sh rakette, ütles asjaga kursis olev allikas kolmapäeval Interfaxile.

Allika andmetel viidi tarne läbi Krakovetsi piiripunkti kaudu.

"Ukrainasse toodi umbes 3500 tulirelva, üle 3100 miini ja kahe miljoni padruni, umbes 34 000 detonaatorit, 52 000 raketti ja 5,38 miljonit paukpadrunit," ütles agentuuri allikas, kelle andmetel läksid relvad ja moon sõjaväeosale А-4150, mis asub Ukrainas Lvivi oblastis Javorivi rajoonis Starõtšis.

"Saatjaks oli märgitud USA sõjaväebaas New Yorgi osariigis Syracuse linnas Tompson road 6900," ütles agentuuriga vestelnu.

USA presidendi Donald Trumpi valitsus otsustas eelmisel aastal hakata tarnima Ukrainale surmavat kaitserelvastust.

Ukraina kahtlustab Venemaad tuumarelva viimises Krimmi

Ukraina kahtlustab, et Venemaa viis okupeeritud Krimmi tuumarelva, ütles Ukraina välisminister esmaspäeval.

"Praegu on Krimm muutumas üheks suureks Vene sõjaväebaasiks. Meil on põhjendatud kahtlused, et seal võib olla tuumarelv või vähemalt taristu selle jaoks," ütles Ukraina välisminister Pavlo Klimkin telejaamale ATR.

Tema sõnul tarnitakse sõjatehnikat Süüriasse just nimelt Krimmist.

Sellega seoses ütles Klimkin, et Ukraina välisministeerium kavatseb valmistada ette Krimmi militariseerimist puudutava ÜRO peaassamblee otsuse eelnõu.

"On mõte teha eraldi Krimmi militariseerimist puudutav otsus," ütles ta.

Gruusia sai USA-lt propagandaga võitlemiseks pool miljonit dollarit

USA välisministeerium eraldas Gruusia valitsusele vaenulike riikide kihutustööga võitlemiseks pool miljonit dollarit, ütles Gruusia peaminister Mamuka Bahtadze kolmapäeval.

"Töötasime koos meie strateegilise partneriga sellele meid vaenavate riikide ründavale kihutustööle vastuseismiseks välja väga tähtsa tegevusplaani. Välisministeeriumi eraldatud vahendid suunatakse strateegilise kommunikatsiooni tugevdamisse," ütles Bahtadze.

Valitsusjuhi sõnutsi antakse vahendid üle Gruusias tegutsevale NATO kontaktbüroole, mis teavitab elanikkonda "Euroopaga lõimumise eelistest".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: