Euroopa Komisjon nõuab kodakondsustaotluste rangemat menetlemist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Liidu pass.
Euroopa Liidu pass. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Euroopa Komisjoni õigusvolinik Vĕra Jourová kritiseeris teisipäeval mõne Euroopa Liidu liikmesriigi kommet anda rikastele inimestele "kuldseid passe" ja manitses hoolitsema selle eest, et kodakondsust ei saaks kurjategijad.

Brüssel rõhutab, et kodakondsus tuleks teenete eest anda vaid juhtudel, mil inimesel on vastava riigiga tegelik side, ehkki otsus on liikmesriikide enda teha. Kriitikat on pälvinud näiteks Malta ja Küpros.

Jourová ütles Saksa ajalehele Die Welt, et kodakondsuse kinkimine võib olla tõsine julgeolekurisk, sest see annab isikule ka Euroopa Liidus vaba liikumise õiguse.

"Mõned riigid peavad rohkem ära tegema, et kodakondsust ei saaks kurjategijad, kes tahavad ohustada Euroopa julgeolekut või tegelda rahapesuga," manitses ta nimesid nimetamata.

Volonik ütles, et Euroopa Komisjon vaatab läbi iga riigi põhimõtted EL-i mittekuuluvate riikide inimestele kodakondsuse andmiseks. Pärast seda antakse välja senisest rangemad juhised, mis peaksid tagama, et kodanikukandidaadid ei kahjusta ühendust.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: