Kalašnikovi kontsern esitles messil "taparobotit" ja elektriautot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Legendaarsete automaatrelvade poolest tuntud Kalašnikovi kontsern esitles teisipäeval Moskvas toimunud relvastusmessil oma uut toodangut, sealhulgas sõjalise otstarbega robotit Igorek.

Tegemist on siiski veel arendusfaasis projektiga ning täismahus eksemplari on plaanis esitleda alles 2020. aasta foorumil, vahendasid Business Insider, Iltalehti, Meduza jt.

Hetkel on Igoreki kohta teada, et kuulikindlat ja 4,5 tonni kaaluvat robotit juhitakse selle seest soomustatud klaasi taga peituvast kokpitist. Robot kõnnib ning sellega saba liita erinevat relvastust.

Hoolimata pealiskaudsest tehnilisest informatsioonist märkis Kalašnikovi kontserni juht Vladimir Dmitriev, et roboti näol oli tegu tõenäoliselt selle messi kõige huvitavama tootega. Samuti usub ta, et sellist tüüpi relvasüsteemide järele on nõudlus tõusuteel.

Venemaa relvatööstus, sealhulgas Kalašnikovi kontsern, on varemgi teinud meedias suurejoonelisi teateid tehnoloogiliste edusammude kohta.

Esitleti ka elektriautot

Lisaks on meedias ja eriti sotsiaalmeedias väga palju tähelepanu pälvinud üks teine Kalašnikovi kontserni võimaliku toote prototüüp, mis on samm valdkonda, mille poolest firma niivõrd tuntud pole.

Nimelt esitles Kalašnikov käesoleval nädalal ka retrohõngulise välimusega elektriautot CV-1, mis peaks ettevõtte hinnangul Elon Muski Teslale jõulist konkurentsi pakkuma.

Kalašnikov prototüübi tehnoloogia teemal eriti detailidesse ei läinud, kuid firma märkis, et auto saab olema täis "keerulisi süsteeme" ning et see saab olema kiirem kui ükski praegune elektriauto. Samuti peaks auto läbima ühe laadimisega 350 kilomeetrit.

Kalašnikovi elektriauto CV-1 prototüüp. Autor: AFP/Scanpix

Samas esitleti relvamessil ka "maalähedasemaid" tooteid, näiteks automaatrelva AK-308.

Kalašnikovi automaatrelv AK-308. Autor: Sputnik/Scanpix

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: