Kurikamehena tuntud Einroos astus naise mõrva eest kohtu ette ({{commentsTotal}})

Urmas Einroos
Urmas Einroos Autor/allikas: Kuvatõmmis

Lasnamäe kanali kurikamehena tuntuks saanud Urmas Einroos astus neljapäeval kohtu ette süüdistatuna oma endise elukaaslase mõrvas.

Põhja ringkonnaprokurör Natalia Miilvee tegi ülevaate süüdistusest ning seejärel ütles Einroos (44), et ta ei tunnista end süüdi.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Einroosi mõrvas, röövimises, kehalises väärkohtelmises, ebaseaduslikus vabduse võtmises, vägistamises ja avaliku korra raskes rikkumises.

Põhja prefektuuri politseinikud pidasid Einroosi oma naise mõrvas kahtlustatavana kinni mullu 14. augusti õhtul Tallinnas.

Põhja ringkonnaprokurör Natalja Miilvee on ERR-ile öelnud, et sel õhtul leiti ühe Harjumaa veehoidla lähedalt naise vägivallatundemärkidega surnukeha ja juba samal õhtul peeti kahtlustatavana kinni Einroos.

Einroos jõudis ajakirjanduse huviorbiiti 2016. aasta kevadel, kui ta Tallinnas Lasnamäe kanalis ähvardas liiklustülis üht juhti kurikaga.

Einroos sai toona liiklusrikkumise eest väärteokorras karistada ning temalt võeti kaheks kuuks juhtimisõigus.

Kurikaga vehkimise osas käivitas politsei kriminaaluurimise avaliku korra raske rikkumise paragrahvi järgi, kuid see lõpetati oportuniteediga ehk avaliku menetlushuvi puudumise tõttu.

Kuna aga Einroos talle süüasja lõpetamisega pandud kohustust ei täitnud, siis uuendas prokuratuur menetluse ning saatis selle augustis kohtusse.

Karistusseadustik näeb mõrvas süüdimõistmisel ette kaheksa- kuni 20-aastase või kuni eluaegse vangistuse.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: