Kohus saadab kurikamehena tuntud Einroosi vaimse tervise ekspertiisi ({{commentsTotal}})

Foto: Kuvatõmmis

Harju maakohus määras neljapäeval oma endise elukaaslase mõrvas süüdistatavale, kurikamehena tuntuks saanud Urmas Einroosile kohtupsühhiaatilise ekspertiisi.

Kohus rahuldas prokuröri ja advokaadi taotluse teha Einroosile (44) kohtusühhiaatriline ekspertiis, ütles maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane ERR-ile.

Kohtuprotsess jätkub pärast ekspertiisitulemuste selgumist.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Einroosi mõrvas, röövimises, kehalises väärkohtelmises, ebaseaduslikus vabaduse võtmises, vägistamises ja avaliku korra raskes rikkumises.

Põhja prefektuuri politseinikud pidasid Einroosi oma naise mõrvas kahtlustatavana kinni mullu 14. augusti õhtul Tallinnas.

Põhja ringkonnaprokurör Natalja Miilvee on ERR-ile öelnud, et sel õhtul leiti ühe Harjumaa veehoidla lähedalt naise vägivallatundemärkidega surnukeha ja juba samal õhtul peeti kahtlustatavana kinni Einroos.

Einroos jõudis ajakirjanduse huviorbiiti 2016. aasta kevadel, kui ta Tallinnas Lasnamäe kanalis ähvardas liiklustülis üht juhti kurikaga.

Einroos sai toona liiklusrikkumise eest väärteokorras karistada ning temalt võeti kaheks kuuks juhtimisõigus.

Kurikaga vehkimise osas käivitas politsei kriminaaluurimise avaliku korra raske rikkumise paragrahvi järgi, kuid see lõpetati oportuniteediga ehk avaliku menetlushuvi puudumise tõttu.

Kuna aga Einroos talle süüasja lõpetamisega pandud kohustust ei täitnud, siis uuendas prokuratuur menetluse ning saatis selle augustis kohtusse.

Karistusseadustik näeb mõrvas süüdimõistmisel ette kaheksa- kuni 20-aastase või kuni eluaegse vangistuse.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: