Kohus saatis elukaaslase mõrvanud Urmas Einroosi 20 aastaks vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Einroos
Urmas Einroos

Harju maakohus mõistis kolmapäeval Lasnamäe kurikamehena tuntud ning hiljem elukaaslase mõrvas süüdistuse saanud Urmas Einroosi 20 aastaks vangi.

Kohus leidis, et 45-aastase Einroosi süü oma kunagise elukaaslase mõrvas ja mitmes kergemas kuriteos on tõendatud ning talle tuleb mõista rangeim vabaduskaotuslik karistus ehk 20-aastane vangistus. Sellest rangeim oleks olnud vaid eluaegne vangistus. 

Aprillis toimunud kohtuvaidluses taotleski Põhja ringkonnaprokurör Natalia Miilvee Einroosile 20 aasta pikkust vangistust.

Kaitsja Toomas Alp seevastu leidis, et Einroos tuleb mõrvas õigeks mõista. Kaitsja hinnangul on Einroosi süü tõendatud vaid kergemates kuritegudes.

Süüdistuse kohaselt pani Einroos 2016. aasta 5. mail kell 17 Tallinnas Laagna teelt Võidujooksu tänavale suunduval juurdesõiduteel toime avaliku korra raske rikkumise. Nimelt väljus ta oma Kia Sorentost ja võttis kaasa kurika, millega ähvardas teises autos olnud meest. Lisaks ähvardas ta meest tema auto lõhkuda.

Lisaks sellele süüdistatakse Einroosi selles, et 2017. aasta 13. augustil peksis ta mitme tunni jooksul Tallinnas Vabaduse puiestee tänaval asuvas korteris naist, kellega on ta varasemalt lähisuhtes olnud.

Menetluse käigus kogutud tõendid viitavad sellele, et pärast peksmist ja vägistamist viis ta autoga naise Paunkülas asuva veehoidla äärde, kus jätkas tema peksmist ning lõpuks kägistas ta.

Kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, Põhja ringkonnaprokurör Natalia Miilvee on varem öelnud, et uurimisversiooni kohaselt soovis süüdistatav varalist kasu saada. "Meie andmetel on naine mehe kasuks testamendi teinud," selgitas prokurör.

Samuti süüdistatakse Einroosi selles, et ta röövis naiselt sularaha ja vääriskiviga kuldsõrmuse.

Einroos viibib kohtu loal vahi all alates 2017. aasta 15. augustist.

Kriminaalasja uuris Põhja prefektuuri kriminaalbüroo mõrvagrupp.

Einroos sai uurimise lõppedes süüdistuse kehalises väärkohtlemises, vägistamises, vabaduse võtmises seadusliku aluseta, röövimises, avaliku korra raskes rikkumises ning mõrvas.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: