Teistes Euroopa riikides elavad eestlased kogunesid taas laulma ja tantsima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eestist kaugemal, teistes Euroopa riikides asuvad eestlased taaselustasid Eesti 100. sünnipäeva puhul Euroopa eestlaste laulu- ja tantsupeotraditsiooni. Nädalavahetus tõi Inglismaale Leicesterisse kokku 250 lauljat ja tantsijat 14 riigist.

Kohal oli ka ansambel Curly Strings, kes eelmisel õhtul ka eraldi kontserdi andis. Laul ja tants ühendavad eestlasi hoolimata elukohast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mina kasvasin üles pagulaste lapsena ja meil oli see igatsus, et kunagi Eesti saab ikka vabaks ja ma kasvasin üles laulu ja tantsuga. Ja see igatsus on ikka püsinud," meenutas Euroopa Eestlaste Koori liige Pille Läänemägi.

"Eelkõige on see midagi, mis hinge toidab. Kõige selle muu elu ja olu kõrval ja Eestist kaugel olles on need asjad olulisemad. Ilmselgelt on rahvatants tore ühine harrastus ja ka kõva trenn," märkis Luksemburgi naisrahvatantsurühma Laiali juhendaja Mari-Liis Kivioja.

Euroopa eestlaste laulupidude traditsioon sündis 1974. aastal Saksamaal, vajus aga 1980. aastate lõpus soiku.

"Kuna Eesti pühitseb juubelit, siis me otsustasime kinkida Eestile selle taaselustamise," lausus Euroopa eestlaste laulu- ja tantsupeo korraldaja Reet Järvik.

"Ma ootasin Curly Stringsi, aga just kuulasin koori, see oli imeline, tõepoolest imeline," kommenteeris pealtvaataja Stephen Stringer.

Lõppes seegi pidu Mesipuu lauluga, Euroopa eestlased lubasid kohal olla järgmisel suvel suurel peol Eestis.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: