Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA senat kiitis heaks 859 miljardi dollari suuruse eelarve-eelnõu

USA sõjaväelased.
USA sõjaväelased. Autor/allikas: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

USA senat kiitis teisipäeval heaks 854 miljardi dollari suuruse eelarve-eelnõu, mis rahastab järgmiseks aastaks sõjaväge ja mitut tsiviilametit ning tagab lühiajalise lahenduse, et riigiametid saaksid töötada detsembri alguseni.

Eelarve eraldab 675 miljardit dollarit kaitseministeeriumile ning tõstab sõjaväelaste palku 2,6 protsendi võrra. See on suurim sõjaväelaste palgatõus viimase üheksa aasta jooksul. Lisaks rahastab eelarve tervishoiuametit ning haridus-, töö- ja muid ministeeriume ja ameteid.

Senaatorid kiitsid eelnõu heaks häältega 93-7.

Dokument liigub nüüd esindajatekotta, mille saadikud kiidavad selle heaks ilmselt järgmisel nädalal, enne kui raha riigiametite uste lahtihoidmiseks 30. septembril otsa saab.

Eelnõu ei hõlma president Donald Trumpi lubatud müüri Mehhiko piirile. Vabariiklastest kongresmenide sõnul tahavad nad müüri rahastamisega tegeleda pärast 6. novembril toimuvaid kongressi valimisi.

Senat hääletas eelnõu üle ajal, mil esindajatekoja ja senati läbirääkijad koostavad veel ühte eelarve-eelnõud, millega tahetakse rahastada sise-, põllumajandus-, transpordi-, rahandus- ja teisi ministeeriume ning kohtuid.

Kui sisse arvata ka eelmisel nädalal heaks kiidetud eelarve-eelnõu, siis katavad kolm eelnõu pea 90 protsenti USA iga-aastasest riigieelarve kulutustest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: