Narva palkas Jefimovi õigusnõu andma ({{commentsTotal}})

Aleksandr Jefimov.
Aleksandr Jefimov. Autor/allikas: Siim LÕvi /ERR

Narva linnavolikogu endine esimees Aleksandr Jefimov, kes on süüdi mõistetud kelmuses, hakkab linna korteriühistutele ja mittetulundusühingutele õigusnõu andma.

Narva linnavalitsus kuulutas 10. septembril, et otsib korteriühistutele ja mittetulundusühingutele õigusnõustamise pakkujat perioodiks 24. september kuni 31. detsember 2018, kirjutas ERR-i venekeelne uudisteportaal.

Teenuse jaoks eraldati 4000 eurot.

Konkursil osales vaid üks kandidaat. Linnavalitsuse linnamajandusameti direktor Jelena Skulatšova ütles reedel rus.err.ee'le, et praegu kontrollitakse kandidaadi kvalifikatsiooni ja vastavust konkursi tingimustele ning lisainfot edastatakse pärast lepingu sõlmimist.

Samas olid Narva linnavalitsuse koduleheküljel reedel juba avaldatud õigusnõustaja vastuvõtuajad, mis on kaks korda nädalas kahe tunni vältel. Kuulutuses ei avaldatud aga nõuniku ega teenust osutava firma nime, oli vaid anonüümne e-posti aadress konsultant.narva@gmail.com ning telefoninumber. Telefoninumber oli sama, mis Aleksandr Jefimovil.

Mõni aeg pärast rus.err.ee's ilmunud artiklit oli aga Narva koduleheküljelt info konsultandi kohta kadunud.

Kuulutuse screenshot.

Skulatšova ei tea, kas teenust pakutakse ka 2019. aastal. Seda otsustatakse eelarve koostamisel.

Narva linnavolikogu endine esimees Aleksandr Jefimov jäi juuni lõpus lõplikult süüdi kelmuses ja selle tõttu peatusid automaatselt tema volikogu liikme volitused. Jefimov astus ka Keskerakonnast välja.

Jõustunud kohtuotsuse järgi pettis Jefimov haigekassalt välja ligi 5000 euro ulatuses töövõimetuse hüvitist. Tegemist oli olukorraga, kus haigusleht oli vormistatud ja hüvitis laekus, kuid samal ajal inimene töötas ja sai selle töö eest ka tasu, näiteks linnavolikogu esimehena.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: