Galerii ja video: ettevalmistused paavsti saabumiseks

{{1537791720000 | amCalendar}}

Tallinnas Vabaduse väljakul askeldasid esmaspäeval töömehed, kes seadsid platsi valmis teisipäevaseks paavst Franciscuse külaskäiguks ja pühaks missaks.

Uuendustööd on lõppenud ka Kaarli kirikus, kus paavst teisipäeval noortega kohtub. Kokku on noori, kes paavstiga kohtuvad 1400. Rooma-Katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan peab just seda oikumeenilist kohtumist haruldaseks sündmuseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mul on väga hea meel, et huvi on olnud isegi suurem kui see, mida mina ja teiste kirikute juhid ootasime. See tähendab, et me võime loota oma noorte peale," sõnas Jourdan.

Püha Isa saabub Vabaduse väljakule kohalolijaid tervitama kell 16. Pühale Missale pääseb ainult varem tellitud piletiga. Väravad avatakse kell 14 päeval ja selleks ajaks tasuks juba kohale minna, sest rahvast on tulemas rohkem, kui esialgsed andmed näitasid.

"Tänase hommiku seisuga me vaatame, et see arv läheneb juba 12 000, kuigi registreerimine oli kinni. Me veel vaatame üle kõikide koguduste listid nii Eestis kui ka välismaal, et kõik oleks kirjas ja kõigil oleksid piletid käes," ütles Rooma-Katoliku kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas.

"Kui kellelgi nüüd piletit üldse ei ole ja ei mingit luba, siis tõesti ei saa tulla Pühale Missale, vaid tasub minna Raekoja platsile, kuhu on paigaldatud eraldi ekraan vaatamiseks," lisas ta.

Sisenemisel saab turvavärava juurest bukleti, mis aitab missale kaasa elada.

Paavstile võib teisipäeval nii vanalinnas kui ka Kadriorus tee ääres ka lehvitada.

"Ma tean, et väga paljud inimesed soovivad tähtsatelt riigitegelastelt ja kuulsatelt inimestelt püüda autogramme. Pean kurvastuseks ütlema, et paavstilt pole mõtet autogrammi küsida, sest ta neid ei jaga," ütles välisministeeriumi riikliku protokolli osakonna peadirektor Lauri Bambus.

Paavst Franciscus jõuab Eestisse teisipäeva hommikul veidi enne kella 10.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Anne Raiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: