Paavsti visiit Tallinna toob liikluspiiranguid ja tihedama piirikontrolli

{{1537342980000 | amCalendar}}
Liikluskorraldus
Liikluskorraldus Autor/allikas: PPA

Järgmisel teisipäeval toob paavst Franciscuse visiit kaasa lühiajalisi liikluspiiranguid Tallinna kesklinnas ja Kadriorus.

Inimestel, kes soovivad tulla paavsti autokolonnile tervituseks lehvitama, soovitab politsei seda teha kell 12.45 Tammsaare pargis ja Musumäel, ütles politsei pressiesindaja Olja Kivistik ERR-ile.

Põhja prefektuuri korrakaitseametniku Sander Kullamaa sõnul peavad kõik, kes liiguvad autoga, olema tähelepanelikud ning jälgima ajutisi liiklusmärke.

"Kui paavst Franciscuse kolonn sõidab ühest kohast teise, siis peaks arvestama 10-15 minutiliste liiklusseisakutega, mis võivad tekitada ummikuid. Sestap tasub teisipäeval õigeaegselt sihtpunkti jõudmiseks varem startida," ütles Kullamaa.

"Ühtegi tänavat täielikult ei sulgeta, küll aga on üksikutes kohtades piiratud parkimine ja peatumine. Ristmikel on politseinikud, kes aitavad tekkinuid liiklusummikuid harutada," lisas Kullamaa.

"Kui on plaanis minna paavsti tervitama, siis soovitan minna kella 10-ks Tartu maantee äärde. Paavsti kolonni näeb kella 12.45 paiku Musumäelt ja Tammsaare pargist. Pärast Püha Missat liigub paavst ja tema saatjaskond tagasi Tallinna lennujaama ja siis on samuti huvilistel võimalik talle lehvitama tulla," ütles Kullamaa.

Teisipäeval on liiklemine raskendatud kell 10-12 kesklinnas ja Kadriorus, samuti kolonnide liikumisel lennujaamast ning Püha Missa ajal Vabaduse väljakult.

Liiklus suletakse Kaarli puiestee ja Vabaduse väljaku ümbruses kell 13-19. Samuti on liiklus piiratud Komandandi teel. Endla tänava poolt tulev liiklus suunatakse Suur-Ameerikasse ja Toompuiestee suund Tõnismäele. Estonia puiestee liiklus suunatakse Pärnu maanteele ning Pärnu maanteelt Vabaduse väljakule pöörata ei saa.

Tihedam kontroll piiril

Paavsti visiidi tõttu kontrollib politsei tuleva nädala alguses piiriäärsetel aladel tavapärasest tihedamalt inimesi, sõidukeid ja nende dokumente.

PPA politseikolonelleitnant Ivo Utsar selgitas, et täiendav kontroll Eesti piiri vahetus läheduses on üks paljudest meetmetest, millega tagatakse visiidi turvalisus. "Pöörame tähelepanu sellele, et reisijate valduses ei oleks ohtlikke ega keelatud esemeid. Samuti takistame nende inimeste liikumise, kelle reisi eesmärk on kahtlane või kes võivad kujutada ohtu teistele inimesele, ka avalikule korrale," selgitas Utsar.

Ta soovitas inimestele, kes liiguvad 24.-25. septembril Eesti piiriäärsetel aladel, kaasas kanda kehtivat isikut tõendavat dokumenti. Mootorsõidukijuhtidelt oodatakse ka vastava sõiduki dokumentide olemasolu. Kui vajaminevaid dokumente käepärast ei ole, tuleb arvestada suurema ajakuluga, kuni politsei tuvastab dokumendita isiku ning kontrollib tema tausta.

Harilikust enam kontrollitakse ka Tallinna sadama ja lennujaama kaudu Eestisse saabujaid. "Meenutuseks, et politseinikud võivad pistelist reisidokumentide kontrolli teha ka Euroopa Liidu liikmesriikidest saabujate osas. Seega on tarvilik, et igaühel oleks kindlasti käepärast kehtiv reisidokument, milleks on pass või ID-kaart."

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: