Ukraina välisminister: Moskva vastaks Vene konsulaatide sulgemisele samaga

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin.
Ukraina välisminister Pavlo Klimkin. Autor/allikas: Sina Schuldt/Reuters/Scanpix

Ukraina suudab kontrollida Vene diplomaatide tegevust ja reageerida, kui see peaks endas ohtu kätkema, ütles välisminister Pavlo Klimkin laupäeval kommentaariks ideele sulgeda Vene peakonsulaat.

"Minu arvates on see, mida Vene diplomaadid siin teevad, iseloomulik peamiselt eriteenistustele. Sellepärast saatsime me hiljuti niinimetatud diplomaate välja... Neid jälgitakse põhjalikult ja nad ei saa enam teha seda, mis nad tegid varem, enne 2014. aastat," ütles minister Harkivi televisioonile.

Ukrainal ei ole sisuliselt Venemaaga diplomaatilisi suhteid, sest ei ole suursaadikuid, ning Ukraina diplomaadid Venemaal ei tegele poliitikaga, selgitas ta.

"Meie diplomaadid aitavad lihtsalt ukrainlasi, seal hulgas poliitvange... Kui me siinsed konsulaadid sulgeme, paneb Venemaa kindlasti kinni ka meie konsulaadid oma territooriumil."

Venemaal elab alaliselt ligi kolm miljonit Ukraina kodanikku, ütles Klimkin.

"On poliitvangid, on pidevad provokatsioonid ukrainlaste vastu. Sellepärast on see kohalolek, konsulaarkohalolek täna väga tähtis."

Ukraina välisminister välistab topeltkodakondsuse Venemaaga

Ukraina välistab Venemaaga topeltkodakondsuse seadustamise, ütles Klimkin.

"Ma tahaksin öelda, et olen kategooriliselt vastu mis tahes ideedele ja mõtetele legaliseerida topeltkodakondus agressori Venemaaga. Meie eriteenistused peaksid kõiki Vene kodakondsuse saamise juhtumeid põhjalikult uurima," ütles Klimkin reede õhtul Harkivi telekanalile.

Teiste riikidega topeltkodakondsuse seadustamist võib kaaluda, lisas minister ning rääkis Kanadasse või USA-sse kolinud ukrainlastest, kes on säilitanud ukrainaliku meelelaadi. Kiiev võib kaaluda, kuidas anda neile ajutine või täielik Ukraina kodakondsus nii, et nad säilitavad ka olemasoleva.

Ukrainal on vaja uut kodakondsusseadust, tõdes minister.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: