HS: Trump ja Putin võivad peagi taas Helsingis kokku saada

Trump ja Putin kahepoolsel kohtumisel Helsingis käesoleva aasta 16. juulil.
Trump ja Putin kahepoolsel kohtumisel Helsingis käesoleva aasta 16. juulil. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump ja tema Venemaa kolleeg Vladimir Putin võivad järgmise aasta alguses taas Soomes kokku saada, teatab Helsingin Sanomat (HS) oma allikatele viidates.

Nimelt on Helsingis järgmise aasta esimeses pooles toimumas Arktika Nõukogu tippkohtumine ning Trumpi ja Putini kohtumine selle ürituse raames muutuvat üha tõenäolisemaks. Trumpi osalemine saab selgemaks pärast novembris toimuvaid USA kongressi vahevalimisi, kirjutab ajaleht.

Allikatelt saadud informatsiooni kohaselt on teema edenenud niivõrd hästi, et tippkohtumise jaoks on hakatud juba võimalikke kuupäevi otsima. Üks võimalus on näiteks 14. veebruar. Samas pole välistatud, et tippkohtumine leiab aset siiski hiliskevadel, kui Soome eesistumine Arktika Nõukogus lõpule jõuab.

Tõenäoliselt käsitletakse seda teemat juba käesoleval nädalal Soome valitsuse välis- ja julgeolekupoliitilisel ministrite nõupidamisel.

President Sauli Niinistö ei hakanud seisukohta võtma, millal USA-st võiks oodata mingit otsust osalise asjus. Tema sõnul olevat siiski märgata, et USA huvi tippkohtumise vastu on kasvanud. "Asjad on üllatavalt hästi paremas suunas liikunud," ütles Niinistö kolmapäeval HS-ile.

Tippkohtumise toimumise asjus ei soovinud riigipea veel ühtegi kuupäeva lukku lüüa. "Kui võimalikud külalised on piisavalt kõrgetasemelised, siis ajagraafik sõltub suurel määral külalistest," nentis ta.

Küll aga on Niinistö kindel, et mingi kõrgetasemeline kohtumine korraldatakse.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: