Kohtla-Järvel avatakse 2021. aastal riigigümnaasium

Foto: Rene Kundla/ERR

Järgmisel sügisel avatakse riigigümnaasium Kohtla-Järvel. Praegu käivad tulevase gümnaasiumi kohal asuva endise kooli lammutustööd. Uue koolimaja nurgakivi panek on planeeritud jaanuarisse.

Koos sisustusega 5,5 miljonit eurot maksev Kohtla-Järve gümnaasium ehitatakse samasse paika, kus 2008. aasta kevadel sulges uksed Pärna põhikool, vahendasid ERR-i teleuudised.

2800-ruutmeetrisel pinnal asuvad järgmisel õppeaastal tarkust omandama kolme Kohtla-Järve kooli 300 gümnasisti.

Ehitusleping sai erinevatel põhjustel alla kirjutatud paar nädalat plaanitust hiljem, kuid Riigi Kinnisvara AS-i projektijuhi Taavi Aare sõnul ei tohiks see takistada kooli õigeaegset avamist.

"Ma arvan, et vundamenditööd on graafikujärgselt jaanuaris ühelpool ja siis võib nurgakivi panna, märtsis sarikapidu ja järgmine suvi on kool valmis," ütles Aare.

Suve alguses kaheksa kandidaadi seast gümnaasiumi direktoriks valitud Irina Putkoneni sõnul on selgunud kohtumisel potentsiaalsete gümnasistidega, et nad ootavad uut kooli põnevusega.

"Nemad pakkusid oma varianti, kuidas see võiks olla. Rääkisime kooli välisilmest, samuti õppe korraldamise poolest," ütles Putkonen.

Sarnaselt 10 kilomeetrit eemal Jõhvis asuva riigigümnaasiumiga saab ka Kohtla-Järve gümnaasiumis olema kaks õppekava. Üks on täielikult eestikeelne ning teine on 60 protsenti eesti ja 40 protsenti vene keeles.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: