Tulevases Saaremaa riigigümnaasiumis on rõhk avatud õpiruumil

Foto: ERR

Kuressaare piiskopilinnuses tutvustati kolme aasta pärast Kuressaares avatavat riigigümnaasiumi. Konkursile esitati 16 tööd, mille hulgast valiti võitjaks arhitektuuribüroo Karisma Arhitektid ideekavand "Sirge".

Võidutöö arhitektid Martin Kinks, Risto Parve, Kai Süda, Margit Valma, Heldi Jürisoo ja Marju Tammik ütlesid, et nüüd algab täppisviimistlus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me väga proovime rõhutada avatud õppe meetodit ehk õppimine ei toimu ainult klassiruumis, vaid suhtlemine ja protsess on terve päev, mis ta koolis või kooli territooriumil veedab. Seetõttu oli sama oluline kui hoone meil ka väliruum. Ka kooliõues viibimine on sama aktiivne kui koolihoones viibimine," selgitas Kai Süda.

"Hoonel on süda, selgelt eristuv ja tuntav peasissepääs. Ja hoone paigutus staadioni ja ümbritsevate tänavatega oli see kõige tugevam pool selle töö puhul," ütles Riigi Kinnisvara AS-i projektidirektor, arhitektuurikonkursi koordinaator Taavi Aare.

Kool peaks valmis saama 2021. aasta 1. septembriks ja lahendab suuresti Kuressaare kahe suure kooli ruumipuuduse probleemi. Nii Kuressaare gümnaasium kui ka Saaremaa ühisgümnaasium jäävad pärast 2021. aastat põhikooliks.

Lisaks riigigümnaasiumile jääb Saaremaale veel Orissaare gümnaasium.

Kui täna on teada, milline uus kool tuleb, siis millise nime kool endale saab, on veel lahtine.

"Nime teema on veel lahtine, kuigi väga palju on juba läbi käinud Saaremaa gümnaasium. Ma arvan, et eks sõna "Saaremaa" seal sees võiks olla. Nüüd, kas gümnaasium või riigigümnaasium, eks seda näitab aeg," kommenteeris Saaremaa vallavanem Madis Kallas.

Riik on viimastel aastatel ehitanud valmis üle kümne uue riigikooli ja pärast Saaremaa riigigümnaasiumi valmimist tuleb neid veel juurde.

"Uutena on täna valmis 13, 14. on ehitamisel Kohtla-Järvel. Järgmised lähevad projekteerimisse, kaasa arvatud tänane Saaremaa riigigümnaasium. Tänaseks on gümnaasiume tegelikult asutatud juba 18," rääkis Aare.

Aare sõnul on Saaremaa riigigümnaasiumi ehitamiseks ette nähtud kokku kaheksa miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: