Loodava Kohtla-Järve riigigümnaasiumi juhiks valitud Irina Putkonen loobus

{{1548304800000 | amCalendar}}
Irina Putkonen intervjuud andmas.
Irina Putkonen intervjuud andmas. Autor/allikas: ERR / Rene Kundla

Pinged sügisel alustava Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ümber viisid selleni, et direktoriks valitud Irina Putkonen teatas kolmapäeva õhtul lahkumisest, kirjutab Postimees.

Putkonen teatas, et lahkub 1. veebruarist direktoriametist ja seda isiklikel põhjustel, vahendas ajaleht.

Samuti kolmapäeva õhtul avalikuks saanud vastustes riigikogu liikme Maris Lauri arupärimisele ütleb haridusminister Mailis Reps, et Putkonenist vabanenud ametisse kuulutab ministeerium lähiajal välja konkursi.

Kohtla-Järvel alustab sel aastal tegevust riigigümnaasium, kus alustavad koos õppimist seni eraldi eesti- ja venekeelses gümnaasiumis käinud õpilased. Seejuures jäävad eesti emakeelega õpilaste osakaal selgesse vähemusse ja kohalikud on avaldatud muret, et piirkonna lastel pole enam võimalust saada eestikeelset gümnaasiumiharidust.

Jaanuari keskel ütles haridusminister Reps reaktsioonina Kohtla-Järve lastevanemate pöördumisele Vikerraadio usutluses, et pole välistatud, et Kohtla-Järvel võib pärast riigigümnaasiumi avamist esialgu eraldi tegutsema jääda ka eestikeelne kool.

"Mis puudutab direktorit, siis oleme haridusministeeriumis otsustanud, et kõigepealt saadame kohale eksperdid ja nad vaatavad läbi õppekava, sisu, eesmärgid. Saavad kokku nii ühe kui teise poole kogukonnaga," loetles minister tollal.

Reps lisas, et kõik osapooled tuleb laua taha kutsuda ja murekohti vaadata ning kui tõepoolest tundub, et Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktoriks valitud Irina Putkonen ei ole sildu ehitav inimene, siis tuleb teha vastavad korrektuurid.

Otsustada Kohtla-Järve riigigümnaasiumit mitte teha on praegu Repsi sõnul juba hilja, sest ehitus käib.

Allikas: Postimees, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: