Politoloog Tõnis Leht: riigireformijate taga ei paista ühtegi erakonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Politoloog Tõnis Leht nentis, et riigireformi sihtasutuse teisipäeval välja käidud ettepanekute taga pole ühtegi võimul olevat erakonda, kuigi need on liberaalsete vaadete alusel koostatud.

"Ei näe, et nende taga on konkreetne poliitiline jõud, kuid liberaalne maailmavaade kõlab ettepanekutest läbi. Ehk vähem riigi sekkumist inimeste ellu," ütles Leht "Aktuaalse kaamera" otse-eetris.

Leht lisas, et ideed pole küll uued, kuid tegemist on läbimõeldud ja tervikliku dokumendiga.

"Ühelt poolt Eesti demokraatia toimub hästi ning põhjalikku remonti ja põhialuste ümbervaatamist pole vaja," lausus Leht.

Tema hinnangul pole välistatud, et sihtasutus jätab mõned ideed kõrvale, sealhulgas riigikogu liikmete arvu vähendamise.

Esmaspäeval avalikustas sihtasutus, mida ta muudaks riigikogu ja kohalike omavalitsuste töö juures. Riigikogu liikmete arvu soovib sihtasutus vähendada 91-le.

Eelkõige oleks tegu eeskuju näitamisega kõigile teistele riigiasutustele ja institutsioonidele nende mahu vähendamiseks ja efektiivsuse suurendamiseks, selgitasid koostajad.

Riigireformijad võrdlesid Eestit lähinaabritega. Selgus, et parlamendi liikmete arv miljoni elaniku kohta on Eestis 77 (kohta), Lätis 52, Leedus 50, Soomes 36, Rootsis 35, Norras 32, Taanis 31.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: