"Rahva teenrid" valitsuskriisist: lapsikus valitsuse tasandile ei sobi

ÜRO ränderaamistikust tõukuvalt puhkenud valitsuskriis on laste mäng valitsuse tasandil, selline lapsikus on aga sobimatu ning valitsus on end diskrediteerinud, leiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Saatekülaline Neeme Korv Postimehest ütles, et valitsus andis kompetentsetele ametnikele ja ametkondadele asja tegelda, nagu õigusriigis asjad käivad.

"Ühel hetkel olid materjalid olemas ja mina küll aru ei saa, miks Eesti riigis õigusruumi eest vastutav justiitsminister varem selle asja peale ei tulnud, kus ta siis oli? Ma küll arvan, et tegelikult Urmas Reinsalu ise unustas ka selle asja parajal määral ära," lausus ta.

Korv lisas, et ka välisminister Sven Mikser oleks pidanud aru saama, et selline materjal on paras pomm ja ühel hetkel võib pauk käia, paraku nii ka juhtus.

"Mis mulle selle asja juures üldse ei meeldi, on see, et see on laste mäng valitsuse tasandil. Ja mängukanniks, mida põnevuse pärast hakati siin lammutama, ei ole midagi muud kui meie armas Eesti riik. Minu arust selline lapsikus valitsuse tasandile ei sobi. Ja ausalt öeldes see valitsus on ennast selles osas väga kõvasti diskrediteerinud, vähemalt minu silmis. Nüüd ma jõuan siis kolmanda vastutaja juurde, selleks on Eesti vabariigi peaminister, kes seda valitsust juhib, selles mõttes jõudu talle nädalavahetuseks tegutsemisel," sõnas Korv.

Teine saatekülaline Peeter Helme ütles, et oluline on tähele panna ka seda, et hiljuti teatavaks saanud erakondade toetustasemete kohaselt ei lähe sotsiaaldemokraatidel hästi, sest Eesti 200 napsab hääli, mis muidu oleksid neile läinud, ning Isamaal ei lähe hästi juba ammu.

"Ma arvan küll, et väide, et Sven Mikser on kaks aastat palehigis tööd teinud selle rändepakti nimel ei haaku hästi sellega, et ühel hetkel ärkab SDE esimees Jevgeni Ossinovski ja teatab, et nüüd peab Isamaa minister tagasi astuma. Siin on tõesti tegemata tööd paljudel," tõdes ta.

Kui pakt on meie riigile ja rahvale tõesti nii oluline, siis miks ei ole sellest varem räägitud, küsis Helme. Ta lisas, et loogiline ahel on pigem selline, et sotside reiting langes ja selleks, et iseenda ministri Mikseri tegematajätmisi varjata, hakati karjuma, et teised on süüdi.

Saatejuht Taavi Eilat tõi märkimisväärse asjaoluna välja, et rändeleppe tõlge sai valmis neljapäeval, kui valitsuskabineti istung juba käis.

"Kui tõesti oleks sellega mitu kuud justkui tegeldud ja siis ei suudeta üht dokumenti ära tõlkida, siis on seal veel kahtlasi tõlkesõnu kasutatud ja nii edasi," kirjeldas Eilat küsitavusi.

Helme lisas kokkuvõtteks, et valitsuskriisi taga ei maksa näha nii palju rändepakti kui muid pingeid. "Selge on see, et see asi on seotud valimiskampaaniaga," tõdes ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: