"Olukorrast riigis": Ratas ajab rändepakti küsimuses ujuvat joont

"Olukorrast riigis" Autor/allikas: Kairit Leibold, ERR

Ajakirjanikud Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas avaldasid Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" arvamust, et peaminister Jüri Ratas (KE) üritab rändepakti teemal korjata hääli nii selle pooldajatelt kui ka vastastelt.

Karnau ütles, et ilmselgelt pelgab Ratas võtta rändeküsimuses selget positsiooni, sest see on teema, mis aja Eesti ühiskonda lõhki. Samas juhib Ratas parteid, mille eesmärgiks on võtta valimisvõit ja selleks, et valimisvõitu saada, tuleb leida võimalikult suure hulga valijate toetus.

"Tulla avalikkuse ette ja öelda, et jah, mina peaministrina soovin, et valitsus liituks selle paktiga on talle väga keeruline, sest ilmselgelt ta kardab kaotada selle sõnumi järel hääli ja tal on poliitiliselt kasulikum hoida sellist ujuvat joont," ütles Karnau.

"Veelgi mõnusam on talle see positsioon, et tema riigikogu fraktsioon on seisukohal, et Eesti valitsus ei peaks sellega liituma ja poliitikud, kes Keskerakonda kuuluvad käivad mööda maad ja räägivad, et me ei liitu, ja näete ma ei liitugi selle paktiga. Niisviisi Keskerakond püüab üheaegselt võtta nii pakti toetajate kui ka vastaste hääli," lisas Karnau.

"See, mida sa kirjeldad, on olukord, kus peaministril, kas ei ole väärtusi või kui tal need väärtused on, siis ta ei julge neid kaitsta," ütles Ahto Lobjakas.

"Nagu peaministri amet koosneks ainult koalitsiooni kokku panemises ja koos hoidmises. Ma pakun, et arenenumates riikides nõutaks sellel valitsuselt ka mingisugust programmi ja mingisuguste väärtuste eest seismist. Kui need väärtused kukuvad, tuleb kukkuda ka valitsusel. Ei ole nii, et Eestil peab olema valitsus iga hinna eest," sõnas Lobjakas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: