Reinsalu: Ossinovski ei suru mind ja Isamaad põlvili

{{1542363240000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Justiitsminister Urmas Reinsalu (Isamaa) teatas, et ei lase tema tagasiastumist taotleval sotsiaaldemokraatide juhil Jevgeni Ossinovskil end suruda põlvili.

Ossinovski tegi reedel peaministrile ettepaneku, et see vabastaks justiitsminister Reinsalu ametist.

Reinsalu korraldas seepeale pressikonverentsi, kus teatas, et Ossinovski ettepanek tuli talle ja ilmselt ka avalikkusele üllatusena.

"Motiive oskab ta ise seletada. Kui suruda Isamaad ja mind kõnealuses küsimuses põlvili, siis minult seda oodata ei maksa. Riiki ei saa juhtida põlvili," rõhutas Reinsalu.

Ta lisas, et pole ministritoolist kunagi iga hinnaga kinni hoidnud ning valitsusest tagasi saab teda kutsuda ainult Isamaa erakond.

Reinsalu ütles, et kaitses neljapäeval valitsuses Isamaa valitsusdelegatsiooni juhina kogu erakonna seisukohta. "See oli Isamaa erakonna arusaam, kuidas oluline küsimus lahendada."

Kuna valitsus ÜRO ränderaamistiku küsimuses konsensust ei leidnud, siis Eesti raamistikuga ei ühine, rõhutas Reinsalu.

Reinsalu eitas, et tema käitumine on seotud Isamaa madala reitinguga. "Põhimõtteid ei saa vahetada reitingu vastu."

Reinsalu hinnangul pole valitsus oma töövõimet kaotanud. "Seda näitas eilne päev. Valitsus, mis ei pelga otsustada, on kindlasti töövõimeline valitsus. Üksmeel oli nii suur, et saavutada üksmeel."

Peaminister Ratas ütles reede ennelõunal, et neljapäevane valitsuse arutelu ning sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski nõudmine näitavad, et koalitsiooni töövõime on saanud tugeva löögi. Ratas on olukorra arutamiseks õhtuks kokku kutsunud Keskerakonna juhatuse.

Jevgeni Ossinovski ütles ERR-ile, et sotsiaaldemokraadid ei jätka valitsuses, kuhu kuulub Urmas Reinsalu.

Kas valitsus kukub, näitavad seega lähipäevad või koguni lähitunnid.

 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: