Seeder: meie oma seisukohta rändepakti osas ei muuda

Helir-Valdor Seeder.
Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi hinnangul võiks hoolimata valitsuskriisist võimul olev valitsus jätkata kuni kevadiste riigikogu valimisteni. Seederi sõnul Isamaa oma seisukohta rändepakti osas muuta ei kavatse.

"Jevgeni Ossinovski ettepanek on ausalt öeldes mõnevõrra üllatav. Sellepärast, et rändepakti arutelu käigus ei ole ükski Isamaa minister kuidagi soleerinud, sealhulgas ka Urmas Reinsalu. Urmas Reinsalu on väljendanud erakonna ametlikku seisukohta, mille me kujundasime välja esmaspäeval riigikogu fraktsiooni koosolekul. See otsus oli meil konsensuslik. Jääb arusaamatuks, miks valitakse välja üks minister ja tehakse selline ettepanek," ütles Seeder ERR-ile.

"Ma arvan, et sellega püütakse kuidagi survestada Isamaad oma praegusest seisukohast taganema. Ma võin öelda, et me kindlasti oma seisukohta ei muuda," kinnitas Seeder.

Seeder rääkis, et rääkis täna telefoniteel ka peaminister Jüri Ratasega. "Ta lubas Jevgeni Ossinovskiga rääkida ja eks me siis arutame tulevikus edasi, mis siis saab. Aga praegu ei osanud ka peaminister rohkem midagi kommenteerida," sõnas Seeder.

ERR küsis Seederilt, kas ta küsis Rataselt ka selle kohta, kas Reinsalu valitsuses jätkata saab. "Ei, meil ei olnud sellel teemal pikemat vestlust. See on ju arusaadav, et Urmas Reinsalu praegu ametis jätkab. Ei ole vähematki põhjust tema vabastamiseks ja umbusalduse avaldamiseks. Tööülesannetega on Urmas Reinsalu väga hästi hakkama saanud ja peaminister ei ole minule ka mingisuguseid etteheiteid tema töö kohta teinud," rääkis ta.

Seeder rõhutas, et loodetavasti keegi praegusest koalitsioonist ei lahku ja praegune valitsusliit jätkab märtsikuu valimisteni.

"Isamaa ei ole kellegi peale solvunud, ei isiklikult, ega kollektiivselt, vaid meie tahame jätkata Eesti huvidest lähtuvalt Eesti riigi elu korraldamist niikaua kuni meil on selleks koalitsioonis mandaat," märkis Seeder.

Seederi sõnul arutab Isamaa poliitilist olukorda esmaspäevasel eestseisuse koosolekul.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: