Amet avastas veebimüügilt 28 ebaseaduslikku toidulisandit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toidulisandid
Toidulisandid Autor/allikas: Google

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) avastas 28 toidulisandi nime all veebis müüdavat toodet, mille puhul pole ametit teavitatud ning mistõttu on nende müük ebaseaduslik.

Toidulisandite müük on seadusega vastuolus, kui toidulisandite turule viimisest ei ole teavitatud veterinaar- ja toiduametit; toodetele omistatakse haigusi ravivaid, leevendavaid või ennetavaid omadusi; toodete kohta esitatakse keelatud tervisealaseid väiteid ehk neile omistatakse omadusi, mis ei ole teaduslikult tõendatud ja lubatud ning toodete kohta ei esitata kohustuslikku toidualast teavet.

Ka kaugmüügi kaudu müüdava toidu korral tuleb tarbijale enne ostu sooritamist esitada kohustuslik toidualane info.

Toidulisandi ohutuse, nõuetekohasuse ja kvaliteedi eest vastutab toidulisandi tootja või turustaja ning lisandi esmasel turuleviimisel peab turustaja sellest teavitama veterinaar- ja toiduametit. Teavitamine ei tähenda toidulisandi heakskiitmist, vaid üksnes teabe edastamist toote Eestis müümise alustamise kohta.

Toidulisand on teatud ainete kontsentreeritud allikas, mida kasutatakse vajadusel tavatoidu täiendamiseks ning pole mõeldud haiguste tõkestamiseks, leevendamiseks või raviks. Seega ei tohi toidulisandile omistada ravivaid omadusi. Enne toidulisandi tarbimist on soovituslik nõu pidada vastava väljaõppega spetsialistiga.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: