Politsei toob Tallinna Raekoja platsi jõuluturule lisapatrullid

Raekoja platsil avati jõuluturg.
Raekoja platsil avati jõuluturg. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinnas jätkab politsei tavapärast tegevust korra ja julgeoleku tagamisel, kuid Strasbourg'i rünnakuga seoses saadab Raekoja platsile lisajõude.

"Eestis ohuhinnang muutunud ei ole, kuid iga inimese kaitseks hoiame rahvarohketel kohtadel silma peal. Pealinna tänavatel on ööpäevaringselt väljas üle poolesaja korrakaitsja turvalisust tagamas. Hetkel kõrgendatud valmisolekuks põhjust ei ole, kuid suurendame oma nähtavust ja kohalolekut jõuluturul," ütles ERR-ile Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder.

Ta lisas, et patrullide väljapanek on nagu tavapäraseltki suurem pühadele ja sellele eelneval ajal ning aastavahetusel. "Sel ajal näeb vanalinnas ka jalgsipatrulle tavapärasest rohkem. Jõuluturul toimuval hoiavad silma peal ka turvaettevõte ja munitsipaalpolitsei patrullid."

Põder ütles, et Eesti inimesed muretsema ei pea, kuid kahtlast tegevust nähes soovitab politsei alati oma tähelepanekutest teada anda, helistades kohest sekkumist vajavate sündmuste korral hädaabinumbrile 112.

Prantsusmaal Strasbourg'i jõuluturu lähistel leidis teisipäeva õhtul, kohaliku aja järgi kell 20, aset terrorirünnak, milles hukkus viimaste andmete kohaselt kaks ja sai viga 14 inimest.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: