Saksamaa õhuväe ülem külastas Ämari lennubaasi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Saksamaa õhuväe ülem Ingo Gerhartz (paremalt kolmas) külastas Ämari lennubaasi. Autor/allikas: mil.ee

Sel nädalal külastas Ämari lennubaasi Saksamaa Liitvabariigi õhuväe ülem kindralleitnant Ingo Gerhartz, kes tutvus lennubaasi taristu ning Balti õhuturbemissiooniga ja kohtus Eestis teenivate Saksa õhuväelastega.

"Mul on hea meel on tõdeda, et sakslaste teenistus- ja olmetingimused Ämari lennubaasis on väga head," sõnas kindralleitnant Gerhartz ning soovis nii Ämaris paiknevatele sakslastele kui ka Eesti õhuväelastele rahulikku jõuluaega.

Lennubaasi ülema, kolonelleitnant Ülar Lõhmuse sõnul on liitlased siinsete tingimustega alati rahule jäänud. "Saksamaa on meie usaldusväärne partner ning meie jaoks on oluline, et nende sõdurid siin ennast hästi tunneksid," ütles kolonelleitnant Lõhmus.

Teisipäeval alanud kahepäevasel visiidil saatsid kindralit Bundestagi liige Dr. Reinhard Brandl ja Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christoph Eichhorn.

Eestisse selle aasta augustis viiendat korda õhuturbemissioonile saabunud Saksa lennusalga kodubaasiks on Neuburg Baierimaal.

Õhuturvet tagatakse hävitajatega Eurofighter, Eestis paikneb rotatsiooni ajal pea 160 Saksa õhuväelast.

Jaanuaris annab praegune õhuturbe kontingent vahetuse üle järgmisele Saksa lennusalgale.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: