Viilma rõhutas jõulujutluses ühtehoidmise vajadust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jõuluõhtu tõi Eestimaa kirikud inimesi täis. Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma kõneles Rakvere kirikus ühtehoidmise vajadusest nii pereringis, kui ka laiemalt ühiskonnas.

Jõulud on ikka olnud perepüha, kui kogu perekond püüab vähemalt ühe õhtu aastas veeta ühiselt. Peapiiskop ütles oma jõulujutluses, et jõulud ongi perepüha selle sõna kõige kaunimas tähenduses ning tänane õhtu võikski olla kõigi jaoks turvaline, täis armastust ja hoolimist, koos oma lähedastega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas pole sugugi harvad need juhud, kui just tänasel õhtul tuntakse kodudes hirmu perevägivalla tõttu. Hirmu on ühsikonnas üldse liiga palju, ütles peapiiskop.

"Minu jõulusoov on ikka seotud väga selgelt seotud sõnumiga, mida me kuulsime või kuuleme jõuluevangeeliumist, kus inglid ütlevad, et ärge kartke. See hirmu tase on praegu ühiskonnas mitmel tasandil päris kõrge. On see siis inimsuhted, on see selline poliitiline õhustik, atmosfäär, on see üleüldine julgeolekuküsimus siin, meie geopoliitilises piirkonnas või maailmas tervikuna. Ärge kartke, ütlevad inglid karjastele. Ehk siis otsida seda, mis on see kõige olulisem ja mis on püsiv. Ja kui selle oleme leidnud ja enese jaoks sõnastanud, siis ma arvan, et ei ole ka seda hirmu," märkis ta.

Peapiiskopi sõnul on Eesti heaolu tase kasvanud ning kasvõi katuseraha jagamine näitab, et raha on üle jäämas ka meelsusavaldusteks.

"See tähendab seda, et tuleb hakata tõisemalt kaaluma oma valikuid ja otsuseid. See puudutab ka seda, mis meie ümber toimub. Me ei saa automaatselt usaldada kõike seda, mida me kuuleme või näeme. Me peame kogu aeg testima," ütles Viilma.

Otsustamisel tuleks peapiiskopi hinnangul lähtuda oma põhimõtetest ja südametunnistusest ja lihtsast tarkusest, mis soovitab üheksa korda mõõta ja siis lõigata.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: