Eesti kirikutes peeti esimese jõulupüha jumalateenistust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Haapsalu toomkirikus peeti kontsert-jumalateenistus, millele järgnes vabaõhuaktus Haapsalu lossiplatsil asuval lipuväljakul. Tseremoonia lõpus asetati läänlaste vabadussõja mälestussambale pärjad. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Eesti suuremates kogudustes peeti esimesel jõulupühal perejumalateenistusi ning korraldati heategevuslikke kontserte.

Luterikirikutes tervitati esimest ülestõusmispüha hommikul. Jeesusesündimise kuupäev teada ei ole ning sümboolselt hakkasid kristlased 4. sajandil tähistama Jeesuse sündimist 25. detsembril.

Katoliiklased kogunesid ülestõusmispüha tähistama esmaspäeva õhtul. Eesti katoliiklaste jaoks oli lõppeva aasta kõige olulisemaks sündmuseks paavst Franciscuse visiit Eestisse.

Piiskop Philippe Jourdan ütles, et mätsis sõidavad Eesti katoliiklaste esindajad Rooma paavstiga kohtuma. Jõulusoovina nimetas piiskop rahu.

"Nagu Jeesus Kristus on öelnud, et oleksime rahu tegijad. Rahu tegija see tähendab, et rahu on see, mida igaüks peab ise ehitama see ei ole midagi, mis tuleb taevast alla ja siis on rahu, vaid see on midagi, mida igaüks omal tasandil, oma peres, oma kolleegide seas ja omas riigis peab külvama ja ehitama," rääkis Rooma Katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan.

Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik on otsustanud tähistada jõule uue kalendri järgi ehk samal ajal kui luterlased ja katoliiklased. Eesti Apostlik-Õigeusu kiriku metropoliit Stefanus ütles, et jõulude ajal tuleb mõelda hoolimisele ja armastusele.

"Olen oma palvetes kõigiga, kes elavad ja töötavad vaevatud ja kannatajatega ja eriti nendega, kes on kurbuses, puuduses või tunnevad häbi. Soovin soojalt kõigile, et me võiksime elada rahus, kooskõlas ja õitsengus siin, õnnistatud Eestimaal," rääkis metropoliit Stefanus.

Eestis tegutsev Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik peab jõule vana kalendri järgi ja nende pühad jõuavad kätte alles jaanuaris.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: