Suurbritannia asub uurima kristlaste tagakiusamist maailmas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teo Maiste matus
Teo Maiste matus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Suurbritannia käivitas uuringu, et teha kindlaks kristlaste tagakiusamise ulatus maailmas, sest viimasel ajal on sagenenud teated vägivallast, ütles välisminister Jeremy Hunt kolmapäeval.

Koostatav raport esitab valitsusele soovituse, mida tagakiusatavate kristlaste kaitseks ette võtta.

Välisministeeriumi teatel on vägivald viimasel ajal dramaatiliselt kasvanud - eelmisel aastal kimbutati usu tõttu 215 miljonit kristlast. Eriti kaitsetud on naised ja lapsed, kellele saab sageli osaks seksuaalvägivald.

Briti välisministeeriumi andmetel tapeti eelmisel aastal usu tõttu kuus keskmiselt 250 kristlast.

"Väga sageli on kristlaste tagakiusamine hoiatav signaal kõigi vähemuste tagakiusamise kohta," ütles Hunt. "Me saame ja peame rohkem ära tegema."

Raport koostatakse aprilliks ja sellega üritatakse kaardistada kristlaste tagakiusamine Lähis-Idas, Aafrikas ja Aasias ning pakkuda välja abinõud nende kaitseks ja Briti võimude poliitiline vastus.

Tagakiusatavaid kristlasi kaitsev usuväline organisatsioon Open Doors peab 2018. aastal kristlaste jaoks kõige ohtlikumateks kohtadeks Põhja-Koread, Afganistani, Somaaliat, Sudaani ja Pakistani.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: