Maardu võõrutuskeskus võib rahastamise puudumise tõttu uksed sulgeda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Aasta tagasi asutatud Avatud Lootuse Fond on tänulik annetuste eest, mida on tehtud narko- ja alkoholisõltlaste rehabilitatsiooniks, fond ühendab 20 Eestis tegutsevat eraalgatuslikku rehabilitatsioonikeskust.

Maardu vanas tuletõrjedepoos asub üks 20-st keskusest, siin Elava Iisraeli keskuses elab praegu 17 sõltlast, kes end kaamera ees näidata ei soovinud. Selleks, et sõltuvusest vabaneda tuleb neil läbida ligi aasta kestev programm. Keskuse juht Jan Tankevich tuli neli aastat tagasi Eestisse Leedust, ta oli narkomaan ja sai abi just sellisest keskusest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Narkootikume hakkasin esimest korda tarvitama 13 aastaselt. Tarbisin neid kuni 26 aastaseks saamiseni. Siis läksin ravile, kuid see polnud pidev. Heroiini hakkasin igapäevaselt tarbima 21 aastaselt, kuid mooni ja amfetamiini 13 aastaselt. Jooma ja suitsetama hakkasin veel varem," nentis ta.

Jan rääkis, et narkootikumisest loobumine oli raske, kuid nüüd on see elu tema jaoks minevik. Ka teisi keskusi juhivad enamasti just need inimesed, kel on olnud sõltuvusprobleemid ja kes tunnevad, et suudavad oma kogemusega teisi aidata.

Kristlikel rehabilitatsioonikeskustel on kokku võimalik pakkuda üle 300 voodikoha neile, kes soovivad kas narko- või alkoholisõltuvusest vabaneda.

Avatud Lootuse Fondi, kui katusorganisatsiooni eesmärk on tugevdada keskuste koostööd, julgustada ja koolitada. Raha tuleb keskuste tegevuseks annetustest.

Avatud Lootuse Fondi juhatuse liige Viljam Borissenko sõnul on koguduseliikmed ka inimesed, kes ei ole üldse kokku puutunud ega käinud nendes keskustes füüsiliselt, kuid keda puudutab see teema.
"Kahjuks see alkoholi ja narkosõltuvus, kas väga lähedasel moel või kaudsel moel on igat eesti elanikku mõjutanud. Tänud nendele, kes on kaasa aidanud ja ma loodan, et neid inimesi saab olema järjest rohkem," ütles ta.

Maardu tuletõrjedepoos asuval keskusel seisab ees kolimine, sest leping lõpeb 30. jaanuaril. Maardu linnas keskus vähemalt esialgu omale uusi ruume leidnud ei ole.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: