Följeton | Kuus 2018. aasta seksikaimat tehnoloogiauudist

Seksirobot Sandy.
Seksirobot Sandy. Autor/allikas: Wikimedia Commons

Seksirobotid võivad lähitulevikus asendada ka riigikogulasi, Tesla uus isejuhtiv auto sigatseb nagu inimene ja aprillis on oodata vegan-iPhone'i.

Õujee, on edetabelite aeg! Kui mullu avaldas ERR suure ja seksika horoskoobi, mis vaatas aasta jagu ette, siis seekord vaatame hoopis taha ja heidame pilgu 2018. aastal ilmunud kõige krõbedamatele tehnoloogiauudistele, mis ei mõjuta meie elu mitte kuidagi.

6. koht – Seksirobotid võivad lähitulevikus asendada ka riigikogulasi

Kui kõikjale maailmas on kerkimas bordellid, kus klienditeenindajad on robotid, siis peatselt võivad paljusid riigikogu liikmeid asendada needsamad alati meelad seksimasinad, keda on selle uue väljakutse jaoks ainult minimaalselt modifitseeritud.

Näiteks kui riigikogu liikmel on vaja mõnes teatris etendusi anda või spordilaagris osaleda, saab teda asendada robot, kes fraktsioonijuhi suunamise peale hääletab täpselt nii nagu erakond ette näeb. Riigikogu saal võib täituda silikoonist Antoniote ja Britneydega, kes suudavad vajadusel ka valitsuse liikmetelt infotundides aru pärida. Saadud sisendit ei pea seksirobot isegi analüüsima, sest küsimused on niikuinii pahatahtlikud ja vastused kõrvalepõiklevad.

5. koht – Tulnukad lõpetasid planeet Maa külastamise

"Otsustasime, et kuna kõigil inimestel on taskus HD- ja isegi 4K-kvaliteeti võimaldavad kaamerad, siis lõpetame planeet Maa külastamise," ütles Ühinenud Galaktikate Liidu spiiker Giufncilhds.

Ühinenud Galaktikate Liit eelistas olukorda, kus Maa elanikel oli käepärast võttetehnika, mis tootis ainult udust ja mürarikast pilti. "Praegu oleks minu schniketabung täies laiuses kogu maailmale näha," lisas Giufncilhds tundlate värinal. "Sellised me tulnukad oleme – häbelikud. Aga hea uudis on, et enam ei pea planeet Maa erinevad valitsused välja mõtlema vabandusi, et tegemist on kõigest haruldaste ilmastikunähtustega."

4. koht – Tesla uus isejuhtiv auto sõidab veel rohkem inimese moodi

Elon Musk andis teada, et Tesla järgmise generatsiooni mudel imiteerib veel paremini inimjuhti. Lisatud on funktsionaalsus, mis hakkab kohe signaali andma, kui eesseisev auto pole valgusfoori tagant 0,2 sekundi jooksul liikuma hakanud. Samuti sooritab isejuhtiv auto möödasõidu teepeenralt, kui ees on autokolonn ja süstib asulas mööda kõigist liiklejatest, kes liiguvad aeglasemalt kui 60 km/h.

Mõeldud on ka neile, kes otsivad teravamaid elamusi. Tesla Extremist väljalase sõidab suvalisel hetkel jalakäijate sekka, peab politseiga maha kerge tulevahetuse ning plahvatab seejärel täiesti iseseisvalt. Euroopa suurlinnade juhid loodavad, et uued Tesla mudelid vuravad nende tänavatel juba 2019. aasta lõpuks.

3. koht – Eesti idufirmat mainiti välismeedias

Rahvas on hullunud, tänavatel on mäsu ja kollektiivsed süljenäärmed eritavad ookeanite viisi ila, sest Eesti juurtega idufirmat mainiti mingis suvalises välismaises artiklis.

"Ei kujuta ette, kuidas me enne ilma Eesti geeniusteta hakkama saime," kõlas selles suvalises välismaises artiklis. "Nad tulid ja skrummisid kümme korda päevas, joonistasid kaskaadmudeleid ja tegid Powerpointi presentatsioone ning nüüd on kõik meie Kubernetese klastrid kenasti jadapilves. Kõige selle tulemusel valmib inimkonnale kasulik mobiiliäpp, mis aitab pidude ajal ülesöömist vältida."

2. koht – Uus iPhone Vegan tuleb välja 2019. aasta aprillis

Need, kes äsja endale iPhone'i viimase mudeli muretsesid, peavad varsti taas kord kukrut kergitama, sest iPhone Vegan ilmub müügilettidele juba alanud aasta kevadel.

Uue iPhone Vegani tootmisliinil ei kasutata enam elektrit, mida tekitavad ajamit ringikeerutavad lehmad. Samuti ei sisalda uus mudel mitte ühtegi loomset komponenti ning tegemist on ka 100-protsendilise mahetoodanguga – mitte ükski lapstööline, kes telefone kokku paneb, ei ole laua külge aheldatud.

Ainsa uue funktsionaalsusena on telefoni küljes nupp, mis kutsub välja politsei, kiirabi ja tuletõrje, kui miski linnapildis nutifoni omanikku juhuslikult solvab.

1. koht – Tehisintellektiks võib nüüd nimetada ükskõik mida

Ajakirjanike ja turundusosakondade konsensusel võib nüüdsest tehisintellektiks nimetada ükskõik millist tingimuslauset sisaldavat koodijuppi. Sama konsensuse kohaselt võib tehisintellektiks nimetada tegelikult ükskõik mida.

Kui meeste raseerijatele on praegu peale kirjutatud "3D" ja "HD", siis peagi leiab neilt ka täheühendi "AI" (artificial intelligence – tehisintellekt), et müügiargument oleks veelgi vägevam. Žiletiterad ei pea kindlasti olema ainult kolmemõõtmelised ja sisaldama palju piksleid, vaid neisse võib installeerida ka tehisintellekti, mis ei tee mitte midagi, aga tõstab raseerija hinda 10 euro võrra. Täpselt samasugune naistele mõeldud roosat värvi tera hakkab maksma 12 eurot rohkem.

Kuna nüüdsest võib tehisintellekt olla ükskõik mis, siis see, kuidas edaspidi klassifitseerida suurt ja vägivaldset seksirobotit, kes meie planeedi lõpuks üle võtab, on veel selgusetu. Samas pole abi loota ka tulnukatelt, kuna nad ei külasta meid enam. •

* Käesoleva artikli näol on tegemist följetoniga.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: