Följeton. EFTA galal jagatakse välja Repinski-nimelised eripreemiad

Martin Repinski
Martin Repinski

Eesti filmi instituut kuulutas täna välja Eesti filmi- ja teleauhindade konkursi uued kategooriad. Lisandunud kategooriate nominendid ning muidugi ka võitjad selguvad 1. aprillil gala otseülekandes.

Eesti filmi instituut kuulutas täna välja Eesti filmi- ja teleauhindade konkursi uued kategooriad. Lisandunud kategooriate nominendid ning muidugi ka võitjad selguvad 1. aprillil gala otseülekandes.

"Praegused auhinnad mainivad ära olulised inimesed, kelle ennastsalgava töö tulemusel sünnib film või telesaade," kommenteeris korraldaja. "Lisakategooriate eesmärk on aga pöörata väärilist tähelepanu ka neile jõududele, kes olemasolevatesse kategooriatesse lihtsalt ei mahu."

Repinski-nimelised eripreemiad jagatakse välja meediaorganisatsioonide tipp- või keskastme juhtidele.

Spetsiaalselt eripreemiaks valatud Repinski-nimeline "musta kitse" büst antakse tipp- või keskastme juhile, kes otsustas põhjustesse süvenemata olemasoleva struktuuri lõhkuda ning ümbritseda end sõpradest jah-inimestega. Nominatsiooni eelduseks on valdkonna pealiskaudne tundmine ning oskus langeda asjatundmatute nõuannete lõksu.

Repinski-nimelise "valge kitse" büsti saab tipp- või keskastme juht, kes nägi, et majas kasutatakse veel lineaarmontaaži, aga otsustas, et parem väldib konflikte vana kaadriga ning peidab end kabinetis, mille ukse keerab seestpoolt lukku. Pole ka välistatud, et mõlemad Repinski-nimelised eripreemiad lähevad samale isikule.

Stanislavski eriauhind kuulub kultuuritöötajale, kes on oma anded vahetanud tasuvama poliitikukarjääri vastu. Nominatsiooniks on head eeldused ka näitlejatel, kes osalevad ideoloogilises diskursuses lihtsalt seepärast, et teda kuulatakse lavalaudadel. Laureaat on oma uues rollis nii usutav, et ka Stanislavski oleks uhke.

Aasta robotiks pärjatakse abstraktses odavas pilves istuv automaatikalahendus või masin, mis on filmi- või teleinimeselt töö ära võtnud. Samas võib auhind kuuluda hoopis pilves töötajale, kelle puhul oleks paremgi, kui seda teeks robot.

Asendamatu kompleksi komplekt läheb filmi- või teleinimesele, kes peab end oma positsioonis asendamatuks, hoolimata sellest, et värsked mõtted on ammu otsas. Nominendid arvavad tõsimeeli, et kui nad võrrandist eemaldada, siis süsteem laguneb laiali. Kandidaadile on iseloomulik tusatsemine, kui keegi teda pidevalt ei kiida. Seepärast kuulub Asendamatu kompleksi komplekti lautoga trubaduur, kes kõnnib laureaadil aasta aega järel ning esitab talle ülistuslaule.

Nörritatud filmitegija auhind läheb autorile, kelle meelest on ebaõiglane, et maksumaksja rahastuse saab "Klassikokkutulek 5", aga mitte tema isiklikust tragöödiast inspireeritud kunstiline film, mis laiemat publikut ei kõneta. Auhinnaks on 1000-eurone eelarve tema uuele teosele.

Nörritatud teletegija auhind antakse endisele või praegusele teletegijale, kes vastab vähemalt ühele järgnevatest kriteeriumitest:

  • Kas Su hoole ja armastusega arendatud teleformaat võeti käest ning nüüd kirjutad veebiportaalis telearvustusi?
  • Kas Su kvaliteetsed produktsioonid asendati noorte juutuuberitega, kellel pole kodus televiisoritki?
  • Kas Su ülemus andis intervjuu, milles alandab Su elukutset?
  • Kas oled ühe suure meediamaja endine graafikalahenduste programmeerija, kes läks oma teed ja vorbib nüüd hommikumantli väel samale meediamajale följetone kirjutada?
  • Kas Sa hammustad kätt, mis Sind toidab?

Kui jah, siis võib see auhind kuuluda just Sulle!

Vaata Eesti filmi- ja teleauhindade galat rahvusvahelisel naljapäeval Eesti Televisioonist ja Tallinna Televisioonist.

Käesoleva artikli näol on tegemist följetoniga.

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: