Irene Käosaar lahkus erakonnast Eesti 200

{{1547120880000 | amCalendar}}
Irene Käosaar
Irene Käosaar Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Integratsiooni Sihtastutuse juht Irene Käosaar lahkus neljapäeval erakonnast Eesti 200.

Käosaar ütles ERR-ile, et tema erakonnast lahkumise ajendiks sai esmaspäevane Eesti 200 plakatiaktsioon.

"Praegu ühiskonnas toimuv protsess ikkagi täiesti selgelt näitab, et poliitika ja igapäevane töö, eriti lõimumisvaldkonnas, mis on väga tundlik rahvussuhetel põhinev valdkond, ei käi kokku. Ilmselt olin ma naiivne tehes katset poliitikasse ääriveeripidi minna, arvates, et see lisab võimekust mul veel rohkem seda valdkonda vedada. Praegu ma näen, et poliitiline kaasatus hakkab segama minu igapäevatööd," põhjendas Käosaar.

Kallas: see oli tema jaoks vajalik samm

Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles ERR-ile, et rääkis Käosaarega neljapäeva hommikul ja et ta saab Käosaare lahkumise põhjustest aru.

"Integratsiooni Sihtasutuse juhina on tal väga raske kombineerida poliitikat ja selle asutuse juhtimist. Nii, et ta tegi selle otsuse selleks, et need asjad lahus hoida, kuigi ta väga tegelikult toetab seda, mis puudutab ühtse Eesti kooli ehitamist ja selle koolisüsteemi reformi, millega Eesti 200 on välja tulnud. Ta jätkuvalt väga toetab seda ideed ja leiab, et see on väga oluline. Aga olles Intergratsiooni Sihtasutuse juht ei saa ta poliitiliselt samal ajal seda asja eest vedada. Nii, et ma arvan, et see oli tema jaoks vajalik samm," kommenteeris Kallas.

Erakond Eesti 200 avaldas esmaspäeval Tallinnas Hobujaama trammipeatuses eesti- ja venekeelsed plakatid kirjaga "Siin ainult eestlased" ning "Siin ainult venelased". Samal ajal ignoreerisid Eesti 200 poliitikud meedia päringuid plakatite kohta.

Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles teisipäevasel pressikonverentsil, et erakond tahtis avalikkuses segadust külvanud eestlasi ja venelasi vastandavate plakatitega juhtida tähelepanu "segregatsioonile" Eesti ühiskonnas ega pidanud niisugust kampaaniat ebaeetiliseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: