Tallinna ettevõtlusameti hinnagul eksis Eesti 200 reklaamiseaduse vastu

Erakonna Eesti 200 venelasi ja eestlasi eri pooltele seisma kutsuvad plakatid läksid vastuollu reklaamiseadusega ning oleks kuulunud eemaldamisele, leidis Tallinna ettevõtlusamet.

"Kõnealused reklaamplakatid olid vastuolus reklaamiseadusega, eelkõige reklaamile esitatavate põhinõuetega. Reklaamiseaduse kohaselt ei tohi reklaami olla vastuolus heade kommete ja tavadega," ütles Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaher Postimehele.  

Vaher lisas, et käesolevaks ajaks on küll plakatid linnapildist teisaldatud, kuid kui seda poleks tehtud, oleks amet alustanud järelevalvemenetlust reklaamplakatite eemaldamiseks.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) Tallinnas Hobujaama trammipeatusesse üles pandud plakatites väärtegu ei näe.

"Praegu on poliitiline välireklaam lubatud ning selles osas reklaamile piiranguid ei ole. Välireklaamile kehtivad põhinõuded on paika pandud reklaamiseaduses ning järelevalvet nende üle, sh headele tavadele ja kommetele vastavuse üle, teeb valla- või linnavalitsus, kelle territooriumil reklaam on," teatas PPA pressiesindaja Tuuli Härson.

Esmaspäeval üles pandud plakatid vahetas Eesti 200 teisipäeva hommikul välja.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: