Eesti 200 vahetas plakatid välja

{{1546926960000 | amCalendar}}

Erakond Eesti 200 vahetas teisipäeva hommikul Tallinnas Hobujaama trammipeatuses välja esmaspäeval palju poleemikat tekitanud plakatid.

ERR-i uudisteportaal tabas hommikul kell 7.30 hetke, kui oldi just lõpetamas uute plakatite ülespanekut. Uutel plakatitel on nii eesti kui ka vene keeles kirjas "Eestlased ja venelased. Käivad ühes koolis" ja "Eestlased ja venelased. Käivad ühel peol".

Eesti 200 esimees Kristina Kallas selgitas erakonnakaaslastele esmaspäeval avalikkuses küsimusi tekitanud plaktaite paigaldamist sellega, et näidata, kuidas vaid üks plakat suudab ühiskonda lõhestada.

"Eesti inimeste ette tõsteti ühiskonna peegel - näidati, mis meil ühiskonnas on valus koht. Reaktsioonid näitasid just seda, et on valus," kirjutas Kallas.

Eesti 200 juhatuse liige Igor Taro kirjutas teisipäeva hommikul esmaspäeval palju kriitikat pälvinud esimeste reklaamide kohta, et taasiseseisvunud Eestis pole keegi suutnud paremini selgitada, mida tähendab meie ühiskonnas eri rahvusgruppide eraldatus.

"See lõi nii klaariks - puust ja sõna otseses mõttes punaseks. Mõned nimetasid seda koguni vaenuõhutamiseks. Isegi mitmed aastaid eri rahvuste vastandumise peale korduvalt mänginud inimesed võtsid variserlikult sõna. Mis vaen see seal ikka oli - lihtsalt olemasoleva olukorra kirjeldus ühe sümboolse trammipeatuse näitel. Imetleme koos. Pilt pole nähtus. Ta võib olla peegel. Või aken."

Taro sõnul on Eesti 200 sõnum suunatud üleskutsele muuta ennekõike Eesti haridussüsteemi.

"Muutusi saame ellu kutsuda ainult haridussüsteemist. Meie Eesti lapsed lähevad koos ühte lasteaeda, nad liiguvad sealt koos ühte kooli - seal mängivad koos jalgpalli, valmistuvad laulupeoks ja võtavad osa samast vabariigi aastapäeva aktusest. Koos. Nad pidutsevad koos klassiõhtul ja koolidiskol. Vaatavad ja arutavad samu filme. Nii tekib neil ühtne sotsiaalne võrgustik, samasugused võimalused saada hea haridus ning jõuda ühisele tööturule."

Esmaspäeva varahommikul ilmusid Tallinnas Hobujaama trammipeatusesse eesti- ja venekeelsed plakatid kirjaga "Siin ainult eestlased" ning teisel eesti- ja venekeelsed plakatid kirjaga "Siin ainult venelased". Kelle reklaamiga tegu, plakatitelt ei selgunud. Kui ERR.ee ja teised meediaväljaanded püüdsid esmaspäeval välja selgitada, kas tegu on Eesti 200 valimisreklaamidega, ignoreerisid erakonna juhtfiguurid kõiki päringuid.

Teisipäeva hommikul kell 10 korraldab Eesti 200 pressikonverentsi, kus erakonna esimees Kristina Kallas teeb meediale avalduse. ERR.ee näitab pressikonverentsi otseülekandes.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: