Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskusega liitus teadurina Ben Hodges

Ben Hodges
Ben Hodges Autor/allikas: (Estonian Defense Forces)

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskusega (RKK) liitus koosseisuvälise teadurina endine USA Euroopa maaväe juhataja ja Euroopa Poliitika Analüüsi Keskuse (CEPA) strateegiline ekspert erukindralleitnant Ben Hodges, kes keskendub NATO idatiiva sõjalise tugevdamise analüüsile.

"Ben Hodges on legend. Ta oli USA Euroopa maaväe juhataja meie kontinendi julgeolekule murrangulistel aastatel, kui Venemaa annekteeris Krimmi ja alustas siiani kestvat sõjategevust Ida-Ukrainas," ütles RKK direktor Sven Sakkov.

"Väsimatu pealehakkamisega Hodges aitas muuta NATO kohaololeku alliansi idaaladel retoorikast tegelikkuseks, pööras tähelepanu Suwalki koridorile ja vajadusele suurendada liitlasvägede liikumisvabadust Euroopas."

Hodges oli USA maaväe juhataja Euroopas aastatel 2014-2017. Lisaks mitmetele ametikohtadele Euroopas on ta teeninud Iraagis, Afganistanis ja Koreas.

Lisaks alustas RKK juures tegutsevas Eesti Välispoliitika Instituudis tööd tunnustatud Venemaa ja Ukraina ekspert James Sherr. Ta on alates 1990. aastatest olnud lähedalt kursis lääneriikide valitsuste Venemaa välis-, kaitse- ja julgeolekupoliitikaga ning nõustanud Ukraina kaitse- ja julgeolekustruktuure.

"Sherri tugevus on just selles, et ta on nii pikalt Venemaa ja Ukraina arengutesse süüvinud ning mõistab Venemaal toimuvaid allhoovusi," märkis Sakkov.

Sherr jätkab lisaks Eesti Välispoliitika Instituudi vanemteaduri tööle tegevust mõttekojas Chatham House, Statecraft Instituudis ja Razumkovi Keskuses.

RKK on juhtiv riigikaitse, julgeoleku ja välispoliitika mõttekoda Balti piirkonnas. Seal töötavad nii alalised kui ka nüüdsest seitse koosseisuvälist teadurit erinevatest mainekatest mõttekodadest ja uurimiskeskustest Euroopas ja USAs.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: