Turu terrorirünnaku sooritaja tühistas apellatsioonikaebuse

Turu noarünnakus süüdistatav Abderrahman Bouanane kohtusaalis.
Turu noarünnakus süüdistatav Abderrahman Bouanane kohtusaalis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Soomes Turu terrorirünnaku eest kahe terroristliku mõrva ja kaheksa terroristliku mõrvakatse eest süüdi mõistetud Abderrahman Bouanane tühistas apellatsioonikaebuse.

Bouanane kaitseadvokaatide sõnul tühistas nende klient kaebuse, sest ei taha enam asjaga tegeleda.

"Minu klient oli põhimenetluse ning alamastme kohtu otsuse järel seisukohal, et tema eesmärk polnud tekitada elanikkonnas tõsist hirmu, nagu näeb ette terrorikuriteo koosseis," lausus ütles advokaat Kaarle Gummerus.

Bouanane ei soovinud meediale kommentaare jagada.

Kohtu hinnangul oli Bouanane mõttemaailm kaldunud järk-järgult äärmusrühmitust Islamiriik (IS) pooldavas suunas ning teekond islamiäärmuslusse tipnes enne tapmisi avaldatud videomanifestiga. Bouanane telefonist leiti ka hulgaliselt IS-i vägivaldset ja jõhkrat materjali, mida ta oli enda sõnul vaadanud mitu kuud.

Kohtu hinnangul oli Bouananes pikemat aega kasvanud mõte islamiäärmuslikust teost. Kohus pidas tema rünnakut läbimõelduks.

"On raske pidada manifesti ühe öö tundepuhangu tooteks, nagu väitis Bouanane kaitse," ütles kohus.

Bouanane tappis 18. augustil Turu kesklinnas turuplatsil noarünnakus kaks naist ning vigastas kuut naist ja kaht teda peatada püüdnud meest. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS-STT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: