Narva võim kahtleb tänavanimede ümbernimetamise vajaduses

Tiimanni tänav 20
Tiimanni tänav 20 Autor/allikas: maps.google.ee

Kuigi Narva linnavalitsus valmistas eelmise aasta lõpus Albert-August Tiimanni ja Ants Daumani tänavate ümbernimetamise eelnõu ning andis selle volikogule üle, pole seda siiani ellu viidud.

Narva linna nimekomisjoni pakkus uute tänavatenimedena välja Soldina ja Kivilinna tänavat. Jaanuari keskel toimunud linnavolikogu komisjoni istungil väljendasid volinikud järjekordselt kõhklust ümbernimetamise vajaduses, ning palusid pöörduda kohanimeseaduses mainitud asutuste poole.

Rahandusministeerium andis eelmise nädala lõpus Narva linnavalitsusele teada, et kohanimenõukogu koguneb järgmine kord 15. märtsil ning teema lisati päevakorda.

Narva ootab kohanimenõukogult ekspertarvamust, kas Tiimanni ja Daumani tänavate nimetused vastavad praegu kehtivale kohanimeseadusele, eriti just seaduse § 13 lõike 6 punktile 3 (kohanime sobimatus Eesti aja- ja kultuurilooga), ning kas neid on seadusest lähtuvalt vaja muuta. "Oleksime tänulikud igasuguse põhjendatud vastuse eest," kirjutas linnavõim ministeeriumile.

1994.-1995. aastatel nimetati Narvas ümber mõningad nõukogude ajaga seotud tänavate nimetused, millest jäid välja Tiimanni ja Daumani tänav põhjusel, et tol ajal tegev nimekomisjon ei leidnud nende tänavate ümbernimetamiseks alust ega põhjust põhjust.

Narvas sai 1983. aastal tänav nime Ants Daumani (1885-1920) auks, kes 1917. aasta Veebruarirevolutsiooni ajal valiti Narva linnapeaks, pärast seda Narva linnanõukogu esimeheks ning kes oli Narva Tööliste Saadikute Nõukogu esimees jaanuarist märtsini 1918 ja oktoobrist 1917 Narva Sõja-revolutsioonikomitee esimees.

Varasem Soldina tänav kannab eesti kommunisti ja Eesti Töörahva Kommuuni Narva linna Täitevkomitee esimehe Albert-August Tiimanni (1889-1942) nime alates 1974. aastast.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: