Õppusel Talvelaager 2019 osales üle tuhande kaitseväelase neljast riigist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Nädalavahetusel lõppes 1. jalaväebrigaadi kümnepäevane õppus Talvelaager 2019, millest võttis osa üle tuhande kaitseväelase neljast riigist.

Õppuse peaplaneerija major Mark Gannoni sõnul läks talvelaager korda. "Ilmataat üllatas meid päris hästi – õppuse esimestel päevadel külmaga ning viimases etapis sula ning libedusega. See omakorda andis osalejatele väga hea võimaluse õppida ning harjutada talviseid võtteid väga erinevates tingimustes," ütles ta.

Õppusel osalesid ka Ameerika Ühendriikide merejalaväelased ja Rahvuskaartlased, kes olid liidendatud Scoutspataljoni koosseisu.

"Me saime teha koostööd, õpetada meie Ühendriikide liitlastele talvesõja võtteid ning anda soojema kliimaga harjunud sõduritele kasulikke näpunäiteid Eesti talves hakkamasaamiseks. Õppus on näidanud, et kui peaks vaja minema, siis Ameerika Ühendriikide Rahvuskaardi liikmete näol on Eestil üks tugev kaitsja juures," ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Tarmo Kundla. 

Õppuse Talvelaager 2019 raames keskenduti sõjapidamisele talvistes tingimustes. Õppuse esimesel nädalal tuletati meelde talvetingimustes vajalikke üksikvõitleja oskusi ning 13. veebruaril algas õppuse aktiivne faas, kus harjutati kompanii tasemel tegevusi kaitselahingus, rünnakul, varitsuses, tõkete ületamises ning meditsiiniülesannete lahendamises. 

Talvelaagris osalesid tegevväelased ja ajateenijad 1. jalaväebrigaadi staabist, Scoutspataljonist, luurekompaniist, staabi- ja sidekompaniist, lahingugrupis teenivad kaitseväelased Ühendkuningriigist ja Belgiast ning kaitseliitlased Kirde, Põhja ja Lõuna maakaitseringkonna lahingugruppidest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: