Belgia peaminister kohtus Eestis teenivate Belgia sõduritega

Eestisse saabus kolmapäeval visiidile Belgia peaminister Charles Michel, kes kohtus kaitseväe keskpolügoonil hetkel Eestis teeniva NATO lahingugrupi Belgia üksusega. Peaministrit saatis Eesti kaitseminister Jüri Luik.

Kaitseminister Luige sõnul on äärmiselt oluline, et liitlasvägede kohalolekut Balti riikides ja Poolas nähtaks NATO ühtse pingutusena, edastas kaitseministeerium.

"Otsusega tuua oma üksus Eestisse näitab Belgia, et Eesti kaitsmine on kogu NATO kaitsmine," ütles Luik ja lisas, et Eesti kaitsekoostöö Belgiaga on väga pikaajaline ja mitmeplaaniline kõigi väeliikide osas. "Tervitame oma liitlase saabumist," lisas Luik.

Belgia on esimene riik, kes 2004. aastal alustas Balti riikide õhuruumi turvamist Leedust. Kahel korral on Belgia hävitajad osalenud NATO õhuturbemissioonil Ämaris.

Eelmise aasta mais osales suurõppusel Siil Belgia logistikameeskond, samuti on mereväel pikaaegne koostöö Belgia mereväega, kelle miinitõrjelaevad külastavad regulaarselt Eestit. Lisaks on kevadistel suurõppustel regulaarselt osalenud belglaste õhutõrjemeeskonnad.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: