Aivar Pilv dopingujuhtumist: eestlased võivad olla vahendajate tuttavad

Vandeadvokaat Aivar Pilve hinnangul võivad Eesti suusatajad Seefeldis alanud dopingujuurdlusest puhtalt välja tulla, kui selgub, et nad polnud kuritegeliku skeemiga otseselt seotud.

"Isikud võivad sattuda uurimise alla, kuna nad on suhelnud kellegagi, on omavahel tuttavad. Sportlased puutuvad palju omavahel kokku. Asjaolude kogumi alusel võidakse neid seostada mingite skeemidega," rääkis Pilv neljapäeval ERR-ile.

Pilv nentis, et Seefeldi kriminaalmenetluse kohta on infot palju, kuid väga üldistaval kujul ning lõplikke ja kaugeleulatuvaid järeldusi teha on väga raske.

Suusataja Andrus Veerpalu dopingujuhtumis kaitsnud Pilv kordas, et Eestis ja mujal maailmas peetakse uurimise ajal inimesi kinni, kellel on kahtlustatavatega mingisugused suhted, on nad sõbrad või puutunud mingil moel kokku.

"Ma loodan, et Eesti sportlastega nii ongi," sõnas Pilv. Süüd ümber lükkavate tõendite kogumine võib Pilve sõnul kesta pikemat aega ning senikaua püsib sportlaste kohal ka kahtlusevari.

Pilv ütles, et Seefeldi uurimine pole tavapärane dopingujuhtum, kus tegeletakse valdavalt meditsiiniliste tõenditega, vaid väidetavalt on tegemist dopinguskeemi paljastamisega.

"Me ei tea, millised on prokuratuuri tõendid. On need kirjalikud või elektroonilised, võimalik, et pealt on kuulatud telefone. Asi selgineb tõendite hindamisel, see on juba meditsiiniline pool, et kas keegi on dopingut tarvitanud või mitte," rääkis Pilv.

Dopingu-uurimises on Austrias kinni peetud Eesti suusatajatest Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu.

Neljapäeval kuulatakse murdmaasuusatajad üle eestikeelse tõlgi vahendusel ja seejärel teeb prokurör arvatavasti oma otsuse pärastlõunaks. Juhtiv uurija on kriminaalpolitseist.

Suursaatkond andis teada, et sportlased on saanud oma lähedastega suhelda, aga saatkonna poole abi saamiseks ei ole kodanikud seni pöördunud. Samuti pole pöördutud õigusabi saamiseks Aivar Pilve poole.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: