EPL: kümne Eesti sportlase vanad dopinguproovid võidakse taasavada

Andrus Veerpalu on üks neid sportlasi, kelle vanad dopinguproovid võidakse taasavada.
Andrus Veerpalu on üks neid sportlasi, kelle vanad dopinguproovid võidakse taasavada. Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Seefeldi MM-il lahvatanud dopinguskandaalist ajendatuna vaadatakse üle umbes kümne Eesti talisportlase varasemad dopinguproovid.

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) ja rahvusvahelised alaliidud reageerisid Seefeldi MM-il lahvatanud dopinguskandaalile kiiresti ning otsustasid üle vaadata hulga juba tippspordi lõpetanud või endiselt selles valdkonnas tegutsevate inimeste vanad dopinguproovid. Eesti Päevalehe andmetel kuulub sellesse seltskonda ka kümmekond eestlast.

Leht kirjutab, et maailma antidopingu agentuuri reeglite järgi võib tagantjärele taasavada ja kontrollida kuni kümne aasta vanuseid dopinguproove, mistõttu on uurimise piiriks 2010. aasta Vancouveri OM-i hooajal võetud proovid.

Kes täpselt eestlastest nimekirja kuuluvad, pole täpselt teada, kuid Eesti Päevaleht oletab, et veel kord võidakse vaadata üle Andrus Veerpalu ja Jaak Mae varasemad proovid, aga lisaks neile ka Kristina Šmigun-Vähi, Peeter Kümmeli, Anti Saarepuu ning ka laskesuusatajate Roland Lessingu ja Indrek Tobrelutsu proovid.

Toimetaja: Urmet Kook

Allikas: EPL, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: