Põlissoomlaste juht andis EKRE-le soovitusi valitsusse minekuks

Soome rahvuskonservatiivse erakonna Põlissoomlased juht Jussi Halla-aho ei usu, et EKRE valitsusse pääsedes oma seisukohti oluliselt pehmendab.

Põlissoomlaste partei pehmendas omal ajal valitsusse pääsedes oma seisukohti oluliselt, mis viis partei lõhenemiseni vanaks Põlissoomlaste ning uueks Sinise Tuleviku parteiks.

Halla-aho ütles "Aktuaalsele kaamerale", et EKRE-l aitab sellist teed vältida muuhulgas Austria ja Itaalia kogemus, kus rahvuskonservatiivne partei on valitsusse pääsedes oma näo säilitanud.

"Mõned inimesed arvavad, et rahvusmeelne partei ei peaks minema valitsusse kompromisse tegema. Mina usun küll, et kodanikud saavad aru, et valitsuses tuleb teha kompromisse. Partei aga peab pidama kinni kõige tähtsamatest tuumküsimustest, mille pärast seda parteid hääletati. Siis püsib partei populaarsus ja partei ise suudab tõhusalt tegutseda koalitsioonivalitsuse sees," arvas Halla-aho.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: