Riia linnavõim kavatseb sulgeda kõik kasiinod ({{commentsTotal}})

Kasiino Riias, arhiivifoto.
Kasiino Riias, arhiivifoto. Autor/allikas: LETA/Scanpix

Riia linnavõimul on plaan sulgeda peaaegu kõik Läti pealinnas - nii kesklinnas kui ka äärelinnades - asuvad kasiinod.

Riia linnapea ja erakonna Koosmeel liider Nils Ušakovs on andnud linnavalitsuse õigusosakonnale ja linnaplaneerimisosakonnale ülesande koostada eelnõu, mille kohaselt võetaks litsentsid ära kõikidelt kasiinodelt. Avatuks jääksid vaid hasartmängukohad, mis asuvad nelja- ja viietärnihotellides, vahendas Läti ringhääling.

Võimalik otsus tugineb Läti hasartmänguseadusele, mis sätestab, et kui hasartmänguäri mingil pinnal on märkimisväärselt vastuolus riigi ja kohaliku omavalitsuse elanike huvidega, on nimetatud linnal või kohalikul omavalitsusel õigus põhjendatud otsusega lõpetada litsents, mis puudutab kasiinopidamist või muud hasartmägnuteenuse pakkumist eelpool mainitud pinnal.

"See on üks ülesanne, mis meil tuleb täita. Me tegime esimese sammu 2017. aastal, kui me keelasime hasartmängukohad linna ajaloolises südames. Samal ajal on selge, et hasartmängudega seotud probleem on kõige tõsisem Riia äärelinnades. See on ka põhjus, miks kohalikul omavalitsusel tuleb teha kõik, mis tema võimuses, et muuta Riia linna täiesti hasartmänguvabaks," selgitas Ušakovs.

Riia linnavolikogu julgeoleku, avaliku korra ja korruptsiooniennetuse komitee arutab ettepanekut juba neljapäeval.

2017. aastal tegi Riia linna teatavaks plaani sulgeda kõik kesklinnas asuvad hasartmängukohad viie aasta jooksul. Seega nüüd käsitleb plaan juba kogu Riia linna.

Mitmel pool Lätis ja ka Riias on üsna tavaline, et kasiinod asuvad samal tänaval pandimajade ja kiirlaenukontoritega ning see asjaolu on palju kriitikat pälvinud.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: