Narva kasside varjupaik on hädas kassiuputusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Saabuva kevade üle tunnevad suurt rõõmu Narva aiapidajad. Narva ümbruses on üle 7000 suvila ning varsti sõidab umbes neljandik piirilinna elanikest aiandusühistutesse tomateid ja kurke istutama. Kaasa võetakse ka lemmikloomad, kellest paljud kahjuks koju tagasi ei jõuagi.

Kass Rõžik elab Narva kasside varjupaigas juba kaks ja pool aastat, koos veel umbes 200 kassiga. Kui noorematel kassidel on veel lootust endale uut peremeest leida, siis Rõžikul mitte. Vanu kasse ei taha keegi, eriti Narvas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mulle tundus alati, et inimesed suhtuvad kassidesse armastusega, kuid selgus, et ei. Isegi eakad inimesed tulevad ja ütlevad, et kui te kassi ei võta, siis panen ta magama," ütles MTÜ Narva Kassituba töötaja Olga Saveljeva.

Saveljeva sõnul on narvakate kassilembus suur müüt. Ning kui varjupaigal õnnestubki ühe kuu jooksul uude kodusse ära anda kuni viis kassi, tuuakse selle ajaga kümme uut asemele. Kuid suurimaks probleemiks on Narva aiapidajad, kes kasse suvilatesse veavad.

"Jõuavad nad siis suvilasse, kass poegib, kassipojad jäetakse maha, kass võetakse kaasa. Kassipojad kas hukkuvad või korjavad naabruses elavad inimesed kassid kokku ja toovad meile. Sügiseti tuuakse iga päev kolm kuni neli kassipoega. Väga palju on suvilates kasse," rääkis Saveljeva.

Narva suvilatesse mahajäetud kassidest jõuavad varjupaika tegelikult vähesed. Kassikolooniate arvukust piiravad talvine pakane ja metsloomad. Kuid ikkagi on sügiseti tung varjupaika nii suur, et töötajad ei julge varjupaigale suuremat silti riputada. Muidu hakatakse kasse lihtsalt ukse taha jätma.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: