ERR Kiievis: Tõmošenko lubab Ukrainale uut kurssi

Foto: EPA/Scanpix

Täpselt nädala pärast valivad ukrainlased endale presidendi. Üks tugevamatest kandidaatidest on Julia Tõmošenko, kes kohtus pühapäeval valijatega ühes Kiievi elurajoonis.

Tasuta supp ja tee, väike kontsert, õhupallid - Julia Tõmošenko kohtumine valijatega oli väga meelelahutuslik. Palgatud noored kandsid lippe, pensionärid ootasid Tõmošenko saabumist ja lõpuks ta tuligi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Minu on käes dokument, mida ei ole kerge lugeda, see ei ole meelelahutuslik kirjandus, see on uus majanduskurss ja uus suund Ukrainale. Me kogusime kokku inimesed ja nelja ja poole aastaga töötasime välja teejuhise Ukraina jaoks. See on plaan samm-sammult, väga konkreetne, väga arusaadav. See on väljapääs sellest tupikust, kuhu meid on aetud," teatas kandidaat Tõmošenko.

Vaevalt keegi kohale tulnutest oskas täpselt öelda, milles seisneb see Tõmošenko uus suund Ukraina jaoks, aga tema valijad on talle ikka truud.

"Ta on tark naine, elutark. Me tahame, et nii ilusasti nagu ta räägib, sama hästi ta näitaks end ka tööl," arvas Susanna.

"Ma palun jumalat, löön risti ja palvetan, et presidendiks saaks Julia Volodimirivna. Ma armastan teda, ta on kõige targem, lahkem, kõige kallim meile. Kui tema saab meie presidendiks, meie Ukraina hakkab õitsema," lisas Maria.

"Tal on hea programm, ta on osav, tark ja tagatipuks on ta veel naine. Meil on vaja naist presidendiks, mehed ei ole end siiani õigustanud," leidis Gennadi.

Viimaste uuringute järgi toetab Julia Tõmošenkot umbes 12 protsenti neist, kes plaanivad valimistel osaleda. See tähendaks, et ta kaotab esimeses voorus Petro Porošenkole ja Vladimir Zelenskile ning teise vooru ei pääseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: